кто такой Тор Одинсон биография

Тор Одінсон – син Все-батька Одіна, новий цар Асгарда, один з засновників Месників і Бог Грому.

Якби у мене був молот

Народившись 1500 років тому у Одіна і Фригги, короля і королеви легендарного Асгарда, Тор виріс могутнім воїном і захисником свого дому і народу. Тор, якого батько вважав необачним і навіть безрозсудним, з нетерпінням чекав дня свого сходження на трон. Але його прийомний брат Локі постійно плів інтриги щоб цей день ніколи не настав. Він змусив Тора напасти на крижаних велетнів, легендарних супротивників Асгарду і людей Локі. І Одін, сподіваючись навчити свого сина смирення, позбавив Тора свого чарівного молота Мьйольніра і вигнав його в Мідгард, царство також відоме як Земля.

Залишившись один і не маючи можливості повернутися в Асгард, Тор зустрівся з вченими Джейн Фостер і Еріком Селвігом в розпал їх розслідування дивної діяльності поблизу невеликого міста Нью-Мексико. У той час як його брат боровся з обмеженнями смертних на Землі, Локі працював над тим, щоб захопити Асгардийский трон і планував напад на Одіна королем крижаних гігантів — його справжнього батька. Повернувшись на Землю, Тор пожертвував собою, щоб врятувати місто від руйнування, зробивши це вразив Одіна настільки сильно, що той повернув йому всю його Асгардскую міць.

З Мьйольніром в руках, захопленням і можливою любов’ю Джейн Фостер Тор повернувся в свій дім, розгромив крижаних гігантів і переміг Локі в битві. Засмучений своєю невдачею і засудженням Одіна, Локі вирішив втекти з Асгарда в варп простір. Хоч Тор і був щасливий повернутися в Асгард, всі його думки були зайняті пригодами в Мідгарді з Джейн Фостер.

Обладунки Бога

Як і всі Асгардійці, Тор володіє величезною силою, витривалістю і довгим життям, але саме його влада над бурхливими силами природи відділяє його від братів як істинного сина Одіна-батька. Тор може викликати блискавку і грім за своїм бажанням і використовувати їх, як коваль використовує свої інструменти для роботи з залізом і сталлю-згинаючи і формуючи їх в зброю. Колись він вірив, що саме його молот Мьйольнір дарував йому ці сили, але насправді здатність весь час залишалася всередині нього.

Протягом майже тисячі років Тор не розлучається з Мьйольніром, його справжнім компаньйоном. Неймовірний Молот був викуваний Одином з серця вмираючої зірки і подарований його синові. Один навіть накладає на нього закляття, під час виганяння Тора в Мідгард, що дозволить тільки “гідній” людині підняти його і отримати силу бога грому. Під час зради Тора з Месниками на Землі, його товариші намагаються підняти молото, але тільки Капітану Америці вдається трохи зрушити його, що трохи злякало самого Тора.

Після знищення Мьйольніра Хелою Тор кує нову зброю, коли виникає загроза Таноса. За допомогою Ейтрі, гномячої кузні Нідавелліра, і підлітка Грута, Тор створює Штормбрейкер, величезну сокиру з тими ж властивостями, що і його молот.

Темна Сторона

Тор збільшує ряди супротивників у своєму прагненні захищати Асгард і Мідгард від зла.

Відносини між Тором і Локі по праву можна віднести до категорії складних. Зроставши як брати, ці двоє знають один одного краще, ніж будь-хто інший, але постійно конфліктують. Підступна натура Локі і неприборканий егоїзм багаторазово стають між ним і Тором, викликаючи проблеми, які буквально зачіпають цілі світи. Проте Тор, долаючи численні зради, вірить, що людина, яку він називає братом, може змінитися і прийняти світло. І, схоже, Віра Тора в нього виправдана, коли Локі віддає своє життя, щоб захистити Тора від Таноса.

Серед явних ворогів Тора знаходяться Король крижаних гігантів Лауфей, вогненний гігант Суртур, темний ельф Малекит і зведена сестра Тора Хела, так звана богиня смерті, всі з тих, хто жадає загибелі Асгарду.

Танос викликає щиру ненависть Тора після того, як хрестовий похід тирана знищує багатьох асгардійців і вбиває близьких бога грому.

Всі воїни

Тор росте в оточенні воїнів і бійців, і саме цих людей він може вважати своїми близькими товаришами.

Хеймдалль, всевидючий охоронець моста Біфрост, допомагає Тору порадам, коли він просить про це, і безліч разів, коли він цього не робить. Тор дорожить своєю дружбою з Хеймдаллом, і вони часто борються спина до спини проти тих, хто загрожує їхньому дому. Так само, як Сіф і три воїни (Волстагг, Фандрал і Хогун) близькі товариші Тора, що борються на його боці протягом багатьох років. Вони пишаються тим, що завжди підтримували один одного в бою, поки троє воїнів не загинули під час облоги Хелою Асгарда.

На Землі Джейн Фостер – воїн за своєю натурою, жінка, яка відстоює те, у що вірить, і ніколи не відступає. Ці риси вражають Тора з того моменту, як він зустрічає молоду вчену, і їх захоплення один одним швидко переростає в любов. Всякий раз, коли Тор знаходиться далеко від Землі, він рахує хвилини, поки не повернеться до Джейн Фостер.

З усіх товаришів Тора по команді Месників Стів Роджерс, Капітан Америка, можливо, той, кому він найбільше довіряє своє життя, хоча він завжди залишиться вірним супутником інших, включаючи Тоні Старка і Брюса Беннера. Останній, насправді, зовсім недавно став більш близьким другом Тора, оскільки альтер его Беннера Халк б’ється з Тором на гладіаторській арені на Сакааре і б’ється разом з ним в Асгарді.

Тор також знайомиться з однієї з легендарних Валькірій на Сакааре, жінкою-воїном, самостійно пішла з Асгарда, і кинула свої обов’язки в якості одного з його захисників. Хоча вона спочатку виступає проти всього, за що бореться Тор, вона приєднується до нього і його бажанням повернутися в Асгард і перемогти його завойовника, Хелу. Так вона стає ще одним вірним союзником бога грому, як і Кронан по імені Корг, який також бореться з Тором як на Сакааре, так і на Асгарді.

Під час зустрічі Тора з охоронцями Галактики, він створює особливий зв’язок з Ракетою, який супроводжує його в його подорожі, щоб створити Штормбрейкер і битися з Таносом. Грут, який приєднався до цієї місії, також стає союзником Тора.

За Асгард і Месників

Коли Локі вирушив на Землю, щоб захопити легендарний Тессеракт — один з Каменів Нескінченності — для своїх власних планів, Тор попросив Одіна використовувати темну магію, щоб відправити його на планету, щоб він міг протистояти своєму братові. Там Тор натрапив на невелику групу героїв Землі, які намагаються зупинити Локі. Тим самим він розв’язав битву з Залізною Людиною і Капітаном Америкою. Коли сутичка пройшла а Локі втік, Тор погодився працювати разом з Месниками, щоб залучити свого брата до відповідальності.

Нарешті, захопивши Локі, Месники привели його в Щ. И. Т., але, на жаль, в безпосередній близькості перебував Брюс Беннер, чиє альтер-его Халк виявилося справжньою метою Локі. Тор був змушений боротися з розлюченим Халком. Поки Месники намагалися розібратися в ситуації і зібратися разом як справжня команда, щоб перемогти норовливого брата Тора. Тор приєднався до Месників в Нью-Йорку і в кінцевому рахунку перемагає Локі і очолювану ним армію Чітаурі. Полонивши Локі Тор попрощався зі своїми новими супутниками з Мідгарда і повернувся додому з Тессерактом.

Повернувшись в Асгард, Один відправив свого сина у подорожі по дев’яти Королівств боротися з вандалами, мародерами та іншими порушниками спокою. В той час він ще не знав, що Джейн Фостер стикнулася з ефіром, ще одним з Каменів Нескінченності, і мимоволі зв’язалася з ним. Виявивши це, Тор привів Фостер в Асгард для огляду, але коли темні ельфи вторглися в Асгард, щоб забрати ефір, мати Тора Фригга померла, хоробро захищаючи свого чоловіка і свій дім.

Після серії зіткнень з Малекитом, правителем Темних Ельфів, як в рідному світі ельфів Свартальфхейме, так і на Землі, Тор зумів перемогти свого ворога завдяки втручанню і хитрощів Локі, який потім імітував свою смерть.

Повернувшись на Землю через деякий час, Тор приєднався до Месників, щоб полювати на терористичну організацію під назвою Гідра в різних точках земної кулі. У невеликій країні Заковия Тор і Месники відвоювали скіпетр Локі з бази Гідри, але Тоні Старк пізніше використовував його для створення штучного інтелекту, який отримав назву Альтрон. Поки вони розбиралися з штучним інтелектом, Тор потрапив під чари Червоної Відьми, молоду заковианку з неймовірними здібностями до спотворення розуму.

Разом зі своїм другом, доктором Еріком Селвігом, Тор відправився заглянути в тривожне бачення і дізнатися більше про Камені Нескінченності. Повернувшись до своїх товаришів по команді, він закликав блискавку, щоб допомогти у створенні іншого штучного інтелекту – їх істинного союзника, якого Месники охрестили Віжн. Разом вони билися і перемогли Альтрона, але безпорадно спостерігали, як вся Соковська столиця була знищена в процесі.

Тор відчував, що його наступним завданням має стати відвідування всіх дев’яти світів для збору Каменів Нескінченності. Під час цього завдання він зіткнувся і був захоплений вогненним гігантом Суртуром, істотою, яка за переказами призвело до Рагнароку, остаточного знищення Асгарда. Тор переміг Суртура і, вважаючи, що зупинив наступ Рагнарок, полетів додому, щоб передати новину батькові. Там він знайшов тільки Локі, замаскованого під Одіна. Розгніваний, він зруйнував ілюзію і взяв свого брата з собою на Землю, щоб почати пошуки місцезнаходження Одіна.

За допомогою чаклуна Доктора Стренджа два брати знайшли свого батька, що живе в Норвегії, на межі смерті. Після його мирної смерті, його перша дитина Хела, повелителька смерті, змогла покинути в’язницю, в яку Один помістив її за тисячоліття до цього, і повернутися, щоб завоювати Асгардів. Тор негайно виступив проти неї, але Хела розбила Мьйольнір і пішла штурмувати Асгард.

Після зустрічі з Хелою, Тор прокинувся на планеті Сакаар, на якій правив гросмейстер і керував гладіаторською ареною. Позбавлений унікальних здібностей отриманих від його молота, Тор став гладіатором і виявився лицем до лиця з чемпіоном планети, його старим товаришем Халком. Разом із зеленим гігантом і Валькірією, однією з легендарних жінок-захисниць Асгарда, вони полетіли до дому Тора, щоб протистояти Хелі за допомогою Локі і звільнених Сакаарських гладіаторів.

Під час битви Тор втратив око, але також усвідомив, що його влада над громом і блискавкою спочивала всередині нього, а не в втраченому Мьйольнірі. Знову знайшовши впевненість у собі, він раз і назавжди знищив загрозу Хели. Хоч це і означало втрату Асгарда, Тор зрозумів, що важливо врятувати громадян своєї землі більше, ніж саму землю. Нарешті, взявши на себе роль короля свого народу, Тор повів залишилися в живих асгардцев і союзників, які боролися з ним, на зореліт, тримаючи курс на Землю.

В якийсь момент подорожі корабля Танос вирішив знищити асгардцев на борту і забрати Тессеракт у Локі. Тор став свідком вбивства Хеймдалля і Локі і поклявся вбити Таноса, але тиран лише відмахнувся від цієї заяви, коли знищував корабель і переміщуватися. Пізніше Вартові Галактики знайшли Тора, коли той дрейфував в космосі, і після свого порятунку бог грому оголосив про свій намір викувати зброю вбивства Таноса на Нидавеллире, в тому ж місці, де був створений Мьельнир.

Тор відправився в свою подорож у супроводі Грута і Ракети. Під час їх подорожей Ракета дала йому кібернетичне око, щоб замінити той, який вирізала Хела. Тріо прибуло в Нідавеллір, щоб знайти його холодним і знежиттєвим, але за допомогою карликової кузні Ейтрі Тор перезапустив кузню і створив Штормбрейкер, гігантський сокиру.

Використовуючи здібності Штормбрейкера він прибув в Ваканду, щоб приєднатися до боротьби проти сил Таноса, які намагалися вирвати Камінь Нескінченності з голови Вижина. Тор знищив безліч інопланетних воїнів, переламавши хід битви, і возз’єднався з Капітаном Америкою та іншими Месниками під час бою.

Однак, коли сам Танос прибув на поле бою, він з легкістю захопив Камінь Розуму і додав його в свою Рукавичці Нескінченності. Вирішивши вбити свого ворога, Тор увігнав Штормбрейкер в груди Таноса. На жаль, Танос зміг клацнути пальцями, і завдяки потужності всіх шести Каменів Нескінченності стер рівно половину всього життя у Всесвіті. Танос переміщуватися, а Тор і ті, хто був пощаден, безпорадно спостерігали, як багато їх друзі і вірні союзники розпадаються на частини перед ними.

02/03/2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *