10 самых провальных супергеройских фильмов

Занадто часто сиквели, засновані на супергеройських фільмах від Marvel і DC, не порівнюються успіхом з їхніми попередниками. Протягом десятиліть різні кіностудії створювали фільми на основі персонажів як з коміксів Marvel, так і DC. Деякі з цих фільмів мали величезний культурний вплив, але інші виявилися досить розчаровуючими. Особливий тягар лягає на сиквели до деяких з популярніших супергеройських фільмів, оскільки їм важче створити якісний сюжет і водночас виправдати успіх оригінального фільму.

Як найбільша франшиза супергеройських фільмів, Кінематографічний всесвіт Marvel, ймовірно, має більше сіквелів, що розчаровують, ніж інші. Тим не менш, франшиза Людей Ікс від студії Fox, кіновсесвіт Людини-павука від студії Sony (а також попередні екранізації Людини-павука) та довга Кінематографічна історія DC також породили деякі невдалі проекти, про які зазвичай намагаються мовчати. Хоча найчастіше цікавіше обговорювати яскраві моменти у цих різних франшизах. Ми зібрали список 10 супергеройських фільмів, що найбільше розчаровують сіквелів.

10 найгірших сиквелів супергеройських фільмів

«Супермен III»

Супермен III

Олександр та Ілля Салкінд придбали права на екранізацію коміксів про Супермена від DC у 1973 році і негайно розпочали роботу над створенням фільмів, у яких Крістофер Рів зіграв роль Людини зі сталі. У той час як «Супермен» 1978 року і «Супермен II» 1980 виявилися неймовірно успішними роботами, «Супермен III» 1983 став великим розчаруванням. Комік Річард Прайор зіграв роль технічного генія Гаса Гормана, і багато хто вважав, що його гра відволікає від серйознішої тональності перших двох фільмів. У той час як перші два фільми зібрали близько 300 мільйонів та 190 мільйонів доларів відповідно, «Супермен III» заробив лише близько 80 мільйонів доларів.

#9 «Тор: Царство темряви»

Тор 2: Царство тьмы

Незважаючи на фінансовий успіх, «Тор: Царство темряви» все ще вважається одним із найменш вдалих фільмів у Кінематографічному всесвіті Marvel (КВМ). Фільм вийшов під час 2 Фази після «Месників», а режисером у 2013 році став Алан Тейлор, який замінив Кеннета Брана, який зняв «Тора» у 2011 році. Одним з основних зауважень були невдалий сюжет і відсутність характеру, чого потім надміру приніс Тайка Вайтиті у фільмі «Тор: Раґнарок». Однак ролі Кріса Хемсворта та Тома Хіддлстона були відзначені позитивно. «Тор 2: Царство темряви» був найгіршим фільмом КВМ на Rotten Tomatoes до виходу фільму «Вічні» у 2021 році.

#8 «Блейд: Трійця»

Блэйд 3: Троица

Фільм «Блейд» 1998 часто називають першим успішним фільмом від Marvel, в якому знявся Уеслі Снайпс в ролі Еріка Брукса. Сіквел 2002 року «Блейд 2» отримав більш змішані відгуки, але все одно виявився успішним у прокаті. Проте «Блейд: Трійця» 2004 року стала останнім цвяхом у труні франшизи. Фільм отримав негативну критику за погане режисування, клешированість і слабкий сюжет, що зрештою призвело до скасування кількох запланованих спін-оффів. Махершала Алі зіграє цього персонажа у перезапуску «Блейд» у рамках Кінематографічного всесвіту Marvel у 2024 році, що, можливо, дозволить глядачам забути про розчарування «Блейд 3: Трійця».

#7 «Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості»

Бэтмен против Супермена: На заре справедливости

Після успіху «Людини зі сталі» режисер Зак Снайдер вирішив розширити Кінематографічний всесвіт DC за допомогою фільму «Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості» у 2016 році. На папері об’єднання Супермена та Бетмена на великому екрані мало спрацювати, але приголомшливі візуальні ефекти, похмурий тон і виконання Джессі Айзенберга в дивній маніакальній ролі Лекса Лютора викликали безліч критичних відгуків. Незважаючи на комерційний успіх, «Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості» очікувало величезне падіння касових зборів у другий тиждень, -81,2%, навіть не зіткнувшись із серйозною конкуренцією. Кінематографічний всесвіт DC намагався відновитися протягом багатьох років, але зрештою не зміг, і франшиза буде оновлена після фільму «Флеш» у 2023 році.

#6 «Диво-жінка 1984»

Чудо-женщина 1984

Під керівництвом режисера Петті Дженкінс, фільм «Диво-жінка» 2017 року став однією з найуспішніших історій у Кінематографічному всесвіті DC, що призвело до розробки сіквела. «Диво-жінка 1984» вийшов 2020 року після величезних затримок через пандемію COVID-19, але це стало лише частиною проблем фільму. «Диво-жінка 1984» зіткнувся з критикою через клішеподібне зображення 1980-х, нецікавий сценарій та розбіжності в сюжеті з обміном тілами. Гра Галь Гадот та музичний супровід були відзначені позитивно, але цього виявилося замало для порятунку франшизи, оскільки запланований третій фільм «Диво-жінка 3» було скасовано після реструктуризації DC Studios у 2022 році.

#5 «Залізна людина 2»

Железный человек 2

Всесвіт Marvel (КВМ) розпочався у 2008 році з фільму «Залізна людина», де вперше з’явився Роберт Дауні мл. у ролі Тоні Старка, відомого також як Залізна людина – перший супергерой студії Marvel. Хоча «Залізна людина» вважається одним із найяскравіших вкладів у всесвіт КВМ, його продовження у 2010 році, «Залізна людина 2», не зумів повторити успіх оригіналу. «Залізна людина 2» отримав в основному позитивні відгуки, але на загальну думку, фільм не зміг дотягнутися до рівня хвилювання, гумору та щирості першої частини. Критикували також зображення лиходіїв у фільмі, включаючи персонажів Міккі Рурка – Вихора та Сема Рокуелла – Джастіна Хаммера. Критикам здалося, що «Залізна людина 2» не змогла розкрити їх потенціал.

#4 «Люди Ікс: Остання битва»

Люди Икс. Последняя битва

«Люди Ікс: Остання битва» стала першою спробою студії Fox привнести на великий екран сагу «Темний Фенікс» з коміксів Marvel, поєднану з сюжетною аркою «Ті що мают дар» 2005 року. Незважаючи на те, що фільм став найкасовішим у всесвіті «Людей Ікс» на момент свого виходу, «Люди Ікс. Остання битва» отримав сильну критику за погану адаптацію сюжету коміксів Marvel та недостатню увагу до деяких із найважливіших персонажів. Акторська гра Патріка Стюарта, Іена Маккеллена та Фамке Янссен були відзначені похвалою, проте невизначене режисерське рішення та надлишок бойових сцен призвели до того, що багато хто вважає «Останню битву» слабкою ланкою в тепер уже закритій франшизі «Люди Ікс» від студії Fox.

#3 «Бетмен та Робін»

Бэтмен и Робин

«Бетмен та Робін» 1997 року не тільки один із найрозчарованіших сіквелів супергеройських фільмів, але також вважається одним із найгірших фільмів із великим бюджетом із будь-коли створених. Режисер Джоел Шумахер наповнив кожну сцену екранізації коміксів DC із Джорджем Клуні гумором та безладними жартами, що перекривають будь-яку нитку сюжету. Повністю відходячи від джерела – коміксів DC. Наступні режисери супергеройських фільмів, включаючи главу студії Marvel Кевіна Файгі, називали «Бетмена і Робіна» вкрай важливим фільмом, що показує іншим режисерам, що не можна робити. Через 20 років після випуску фільму Джоел Шумахер навіть перепросив і повністю прийняв на себе відповідальність за погану репутацію фільму.

#2 «Месники: Ера Альтрона»

Мстители: Эра Альтрона

На перший погляд «Месники: Ера Альтрона» був величезним успіхом для Кіновсесвіту Marvel. Фільм зібрав майже 1,5 мільярда доларів у касових зборах і був потужним продовженням «Месників» 2012 року. Однак глядачі не були такі щедрі до фільму другої фази, вважаючи що він значно поступається «Месникам» і критикували зображення Альтрона, одного з головних лиходіїв у коміксах Marvel, який мав надати більший вплив на Кіновсесвіт. Замість того, щоб зосередитись на власній історії, «Ера Альтрона» витратила багато часу на підготовку майбутніх сюжетних ліній, включаючи введення Віжена та близнюків Максимофф, а також натяк на розпад Месників.

#1 «Людина-павук 3»

Человек-паук 3: Враг в отражении

Незважаючи на те, що продаж «Людина-павук 3» перевищив продаж фільмів «Людина-павук» 2002 року та «Людина-павук 2» 2004 року, сіквел Сема Реймі 2007 року не мав такого успіху у глядачів. У той час як обидва попередні фільми були зустрінуті широким схваленням, «Людина-павук 3» була критикована через відсутність гумору, повільний темп, недосконалих лиходіїв і розрізнену сюжетну лінію, що призвело до його провалу. Сем Реймі пізніше назвав «Людина-павук 3: Ворог у відображенні» жахливим, аналогічно визнанню Джоела Шумахера про фільм «Бетмен і Робін» з Кіновселенної DC. Запланований фільм «Людина-павук 4» було скасовано, що призвело до створення «Новий Людина-павук» і згодом до дебюту Людини-павука Тома Холланда в Кіносвіті Marvel. Тобі Магуайр, виконавець ролі Людини-павук у «Людина-павук 3», пізніше зіграв свою роль у фільмі «Людина-павук: Немає шляху додому».

23/05/2023

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *