кто такой Железный Человек (Тони Старк) марвел

Геній. Мільярдер. Плейбой. Філантроп. З самовпевненістю Тоні Старка можуть змагатися тільки його виняткові вміння, як героя іменованого Залізна Людина.

Зародження Генія

Геніальний винахідник Тоні Старк продовжив збройовий бізнес свого батька Говарда Старка після передчасної смерті його батьків, що змусило його ще більше присвятити себе винаходам. Прибувши в Афганістан для демонстрації нової ракети для американських військових, конвой Старка потрапив під вогонь терористичної групи, відомої як Десять кілець, а сам Старк був важко поранений. Захоплений у полон угрупованням, Старк прокинувся в своїй камері і виявив, що шрапнель, що потрапила в нього, знаходиться поруч з його серцем і його життя висить на волосині. Тільки своєчасні дії вченого і товариша в’язня Хо Йинсена, який вставив потужний електромагніт в груди Старка, тимчасово продовжили йому життя.

Зупинивши своїх викрадачів після того як вони зажадали щоб він побудував їм нову зброю, Старк замінив магніт в грудях на мініатюрну версію пристрою, розробленого його батьком, дуговим реактором. Крім того, він і Інсен створили першу броню Залізної людини, яка допомогла їм втекти. Костюм спрацював як і планувалося, але Хо Інсен пожертвував собою, давши Тоні достатньо часу, щоб той зміг привести його в дію.

За допомогою свого друга, підполковника Джеймса Родса винахідник повернувся додому і негайно оголосив про вихід Старк Індастріз з збройового бізнесу. Його особистий помічник Пеппер Поттс підтримала раптову зміну, але старий друг і діловий партнер його батька, Обадайя Стейн, був категорично проти такого рішення Старка.

Весь це час Старк працював цілодобово в своїй лабораторії над удосконаленням броні, результатом цього стала поява нового персонажа: Залізної Людини. Після того, як він виявив, що держава незаконно продала зброю старків Десяти кільцям, він одягнув костюм, щоб повернутися в Афганістан і зупинити організацію. Пізніше він також дізнався, що Стейн заплатив Десяти кільцям, щоб ті вбили його, а сам діяв за спиною Старка в спробах очолити компанію. Результатом його дій була крадіжка дугового реактора з грудей Старка, але Поттс змогла допомогти Старку вставивши самий перший реактор, який зміг його врятувати і зупинити Обадайю Стейн.

До того моменту Обадайя Стейн створив свій гігантський костюм. В розпалі битви Старк і Поттс змогли перевантажити джерело енергії Стейна, що призвело до його загибелі. Окрилений перемогою і з зміцнілою впевненістю в собі Тоні Старк скликав прес-конференцію, незабаром після бою, і оголосив світу, що він дійсно Залізна Людина.

Серце зі сталі

В основі технології Залізної людини лежить дуговий реактор. Розроблений Говардом Старком, але допрацьований і посилений Тоні Старком, реактор став джерелом чистої і керованої енергії з неймовірним потенціалом, який міг бути адаптований до більшості речей. Його величезну копію на всю лабораторію Старк зміг зменшити до розмірів людського серця, і використовувати його для живлення своїх обладунків.

Обладунки Залізної Людини забезпечувала повну робочу середу для його користувача, включаючи підвищену міцність, закриті повітряні системи, введення даних, зв’язок, польоти, оборонні системи та наступальне озброєння, таке як ракети, лазери і технологія репульсора. Старк ніколи не зупиняється у своєму прагненні модернізувати свої конструкції броні і створив кілька версій, кожна з яких була зі спеціалізованим використанням. Броня також стала більш легкою і гнучкою в порівнянні з першими версіями, дозволяючи Старку одягнути костюм всього за кілька секунд.

Останній костюм Старка був знищений в битві з Таносом, він мав максимальну тягу в польоті, нову наступальну зброю і нанотехнології, які дозволяли майже миттєво їх застосувати.

Вороги Залізної Людини

Багато хто з ворогів Тоні Старка виявилися близькими для нього людьми, або пов’язаними з ним особисто, що створило ще більш серйозні проблеми для Залізної Людини.
Обадайя Стейн один з перших дурив Старка і майже всіх навколо створюючи видимість того, що йому цікаво бачити як бзнес його друга, Старк Індастріз, росте і процвітає. Він був упевнений в тому, що син Говарда Старка буде служити цілям Стоуна краще мертвим, ніж живим. Його власний інтелект і наукова ступіня дали йому можливість створити гігантський костюм Залізного Торговця, але його гординя і самовпевненість призвели до його поразки і загибелі.
картинка

Джастін Хаммер вперше з’являється на сцені в якості бізнес-суперника Старка і швидко доводить свою ненадійність, а також приховує злочинні елементи, таких як Олдріч Кілліан. Їх знання могли б допомогти світу стати краще, але замість цього вони живили пристрасть до влади, багатства і руйнувань, що стало причиною їх поразок. Іван Ванко, ще один суперник Залізної Людини, жадає помститися Старкам за те, що, як він вважає, Старк старший вкрав технологію у його батька, в результаті чого той став лише темної версією Тоні Старка.

У Локі, прийомного брата Тора, Старк зустрічає ворога, який володіє магією замість науки, що суперечить всьому світогляду винахідника. Щоб вийти переможцем з цієї сутички, Старк застосовує проти Локі своєю дотепністю і самовпевненість.

Альтрон, створений ним робот, уособлює гординю Старка у фізичній формі. Альтрон майже відразу ж звільняється від управління своїм творцем, щоб стати кошмаром Старка: технологією, яку він не може контролювати. Хоча йому і Месникам вдається перемогти Альтрона, шрами від його невдачі в створенні штучного інтелекту все ще видно на Старку, можливо, назавжди.

Зовсім недавно титан Танос став номером один в списку ворогів Старка і виявився більш ніж відповідним ворогом для генія і броньованої сили людини.

Серце Тоні Старка

Одні з найближчих друзів, союзників і соратників Тоні Старка – це люди, з якими він працює.

Пеппер Поттс починала як особистий помічник Старка. Вона швидко довела свою цінність для нього, не тільки рятуючи самого Старка, але і його компанію, тому заробляє свою довіру, і незабаром стає генеральним директором Старк Індастріз. Їх відносини незабаром стають чимось більшим, ніж ділові і переростають в роман на століття. Тоні Старк не може бачити своє життя без Пеппер Поттс.

Хеппі Хоган також є співробітником, який заслужив довіру свого боса, спочатку як його шофер, а потім як глава Служби безпеки Старка. Хоган може часто проявляти надмірні ревнощі, коли справа доходить до того, що він бачить, як хтось піклується про Старка. Те ж саме відноситься і до Джеймса Роудса, який носить версію костюма Залізної людини в якості Військової Машини / Залізного Патріота. Дружба між ним і Старком призводить їх до спільної участі в Щ.И.Т. і переростає в справжню дружбу, не згасаючи навіть коли між ними виникають розбіжності.

У спільноті супергероїв, можливо, найближчий друг Тоні Старка-Стів Роджерс, Капітан Америка. Тоні і Стів мали помітні злети та падіння, часто мали різні думки про те, як найкраще служити світовій спільноті. Тим не менш, обидва чоловіки відіграють важливу роль в історії один одного. Говард Старк, як і вони обидва, мають сильну відданість справі за яку беруться.

Тоні також проявив себе в якості наставника Пітера Паркера, супергероя підлітка, відомого як Людина-Павук. Крім надання молодій людині оновлених технологій і костюмів, Тоні стає наставником для Пітера в тому, як краще всього прокласти свій шлях в якості героя.

Пригоди Залізної Людини

Відразу після визнання Тоні Старка Залізною Людиною до нього звернувся Нік Ф’юрі з Щ.И.Т. і розкрив йому існування програми Месників, що об’єднує унікальних людей з усього світу для загального блага.

Така світова суперзірка, як Залізна Людина, привернув увагу Івана Ванко, чий батько працював над дуговим реактором разом з Говардом Старком, але помер зломленою людиною в Росії. Ванко захотів помститися родині Старків і, використовуючи реактор власної конструкції, відправився в Америку, щоб напасти на Тоні Старка. Ухиляючись від тиску уряду, і вимог передати секрети технології його броні, Залізна людина виграв битву проти Ванко і вважав, що покінчив з ним.

Старк призначив Пеппер Поттс новим генеральним директором Stark Industries, щоб він міг приділяти більше часу роботі над новими технологіями. Поттс призначила Наталі Рашман своїм новим особистим помічником і почала турбуватися про дивну поведінку Старка через отруєння паладієм. На щастя, Старк виявив, що його батько створив новий елемент і використовував його для усунення недоліків реактора. Тим часом, бізнес-суперник Джастін Хаммер використовував Ванко, щоб побудувати обладунки, за допомогою яких він планував знищити Старка; але Залізна Людина і Джеймс Роудс, у своїй власній броні Залізного патріота, змогли їх перемогти

Всі ці події допомогли Старку усвідомити свої почуття до Поттс. Нік Ф’юрі також сказав Старку, що він буде розглядати його тільки як консультанта ініціативи Месників, а не фактичного учасника.

Незабаром після цього, за наказом Всесвітньої Ради Безпеки, щоб спробувати завербувати ув’язненого Еміля Блонські для молодої команди Ф’юрі, Щ. И. Т. навмисно скористався Залізною Людиною. Вони послали Старка на зустріч з генералом Таддеусем Россом – Громовержцем, щоб той розповів про формування Месників і попросив про звільнення Блонські, правильно припускаючи, що особистість Старка вплине на Росса.

Статус Старка як консультанта був скасований, коли Локі, Асгардский бог зла, дістав могутній артефакт під назвою Тессеракт і погрожував їм Землі. Старк приєднався до Суперсолдата Другої світової війни Капітана Америкаі, брата Локі Тора, шаленого Халка і оперативникам Щ. И. Т. Чорній Вдові і Соколиному Оку, щоб сформувати Месників в якості оплоту проти вторгнення Локі.

Спочатку Месникам було складно працювати в команді, зіткнулися такі різні характери як самовпевненість Старка і прагнення Капітана Америки, але коли союз Локі з позаземною расою інопланетян привів до повномасштабного вторгнення інопланетян у Нью-Йорк, Залізний чоловік бився так само мужньо, як і його товариші Месники. Він зіграв ключову роль в порятунку міста, перемістивши американську ядерну ракету через ворота інопланетян на Землю і підірвавши їх корабель. Пізніше герої тихо відсвяткували свою перемогу, разом перекусивши в невеликій закусочній Манхеттена.

На жаль, Тоні Старка здолав посттравматичний стресовий розлад після вторгнення в Нью-Йорк, ситуація також погіршила відносини з Пеппер Поттс. За цим послідувала серія терористичних атак таємничої фігури, відомої як Мандарин, а також прямий напад на будинок і лабораторію Старка. Без обладунків Старк відправився один, щоб розкрити секрети Мандарина, і натрапив на вченого-бізнесмена на ім’я Олдріч Кілліан і його експериментальну вакцину, подібну супер-солдату, Естреміс.

Коли Поттс була викрадена Кілліаном а він сама скористався Екстремістом, Старк закликав свою невелику армію автопілотних броньованих костюмів, щоб битися з Кіллианом і його солдатами для порятунку любові всього свого життя. Після цього він, як і обіцяв Поттс, переніс операцію з видалення осколків з серця, знищив всю свою броню і спробував назавжди залишити Залізну Людину позаду себе.

Обов’язки Месників повернули Старка, змусивши знову надіти броню і допомогти знищити Гідру по всьому світу. Одна командна місія в Заковии занурила винахідника в кошмарне бачення руйнувань завдяки Багряній Відьмі, що в свою чергу призвело Старка до того, що Брюс Банер включився у створення Альтрона — повністю функціонального, автономного робота.

Багряна Відьма підштовхнула Халка до буйства у місті Йоганнесбурзі в Південній Африці, змусивши Старка використовувати його броню Халкбастер, щоб зупинити його. Подальші дії Альтрона знову об’єднали команду для єдиного фронту. Але руйнівний напад роботів на Заковію приніс великі зміни в усвідомленні Старком і Месників і дій самої Залізної Людини; коли все було скінчено він пішов з активних членів Месників.

Постійні пропажі Старка з Месниками і затягування щодо відмови користуватися костюмами негативно вплинули на відносини Тоні і Пеппер і розлучилися. Між тим, напруженість у відносинах між Залізною Людиною і Капітаном Америкою загострилася, коли США прийняли Заковіанську угоду про реєстрацію та залучення “посилених осіб” для уряду. Старк підтримав угоди, можливо, як бальзам для своєї неспокійної душі, в той час як Стів Роджерс палко виступав проти них. У цей час старий друг Роджерса Бакі Барнс, промитий мізками “Зимовий Солдат”, вийшов з тіні і вбив короля Ваканды Т’Чаку, створивши ще більше суперечок серед Месників, коли Старк підтримав полювання на Барнса.

Битва між двома командами Месників (і їх союзниками) відбулася в аеропорту, зі Старком і прихильниками заковіанського договору з одного боку і Капітаном Америкою і його агентами-ізгоями з іншого. Під час запеклого зіткнення хороший друг Старка Джеймс Роудс був серйозно поранений, і Залізна Людина доклав ще більше зусиль для перемоги над Роджерсом.

Виявивши, що смерть Т’Чаки насправді була викликана мстивим Заковіанином Гельмутом Земо, Тоні ненадовго вступив в союзу з Капітаном Америкою і Баки, щоб зупинити Земо. Під час цієї місії Земо розкрив роль Зимового Солдата в смерті батьків Старка багато років тому. Рухомий люттю до Барнса і Роджерса, яких приховав від нього правду, Залізна Людина запекло бився з обома. Але Капітан Америка здобув верх і вивів з ладу броню Старка своїм щитом. Покинувши базу разом з Барнсом, Роджерс залишив свій щит, створений батьком Старка під час Другої Світової Війни, і звільнив своїх співвітчизників з урядової в’язниці. Тоні Старк повернувся до свого друга Родса і надав йому високотехнологічні імпланти для ніг, щоб дати йому можливість знову ходити.

Згодом Старк продовжив наставляти супергероя підлітка, якого він завербував для битви в аеропорту: Пітера Паркера, він же Людина-Павук. Коли Паркер невдало зіткнувся зі злочинцем на ім’я Стерв’ятник в Нью – Йорку, Залізна людина прилетів, щоб врятувати паром Стейтен-Айленда від затоплення, рятуючи пасажирів на борту. Залізна Людина відчитав Людину-павука після цієї майже трагедії, забравши назад вдосконалений костюм, який він йому дав. Проте Старк як і раніше хотів допомогти і займався Пітером, і врешті-решт підліток почав вдосконалюватися і показувати успіхи. Людина-павук в кінцевому рахунку відхилив запрошення Старка приєднатися до Месникам і ще більше модернізував свій костюм, який був зроблений для нього Тоні старком, коли той повернув йому його як визнання його досягнення.

Тим часом Тоні, помирившись з Пеппер, нарешті зробив їй пропозицію, і вони приготувалися оголосити про свої заручини всьому світу.

Через деякий час Старк відповів на виклик доктора Стренджа і Брюса Баннера, дізнавшись про намір Таноса збирати Камені Нескінченності, що знаходяться на Землі. Залізна Людина хоробро бився, коли послідовники Таноса напали на Нью-Йорк і зумів потрапити на борт корабля, коли той покинув планету після нападу. Корабель пробився до Титану рідного світу тирана, де Старк, Доктор Стрендж і Людина-Павук об’єднались разом зі Вартовими Галактики – Зоряним Лордом, бійки має і Богомолом, щоб зупинити Таноса раз і назавжди, пізніше до них приєдналася і дочка Таноса Небула.

Спроба провалилася. Під час битви Залізна людина був важко поранений Таносом і втратив би своє життя, якби не втручання Стренджа, який відмовився від Каменю Нескінченності, який у нього був, щоб переконати Таноса пощадити Старка. Після обміну Танос покинув Титан і вирушив на Землю, де зміг отримати контроль над останнім каменем нескінченності. Зробивши це, він використовував всю силу рукавички нескінченності, щоб покінчити з половиною життя у Всесвіті. На Титані Зоряний Лорд, Дракс, Богомол, Доктор Стрендж і Людина-Павук були стерті, залишивши зневіреного Залізну Людину і Небулу на планеті.

06/03/2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *