кто такая ванда алая ведьма

Могутня Ванда Максімофф боролася як проти Месників, так і з ними, намагаючись посилити свій творчий хист та робити те, що вона вважає правильним щоб допомогти світу.

Пробудження відьми

Уродженка Заковії Ванда Максімофф та її брат-близнюк П’єтро пережили вибух в своєму будинку, в результаті якого загинули їх батьків. Ще одна ракета впала, але не вибухнула. Вони пробули під завалами кілька днів, єдиним їх супутником під руїнами виявилася смертоносна не вибухнувша ракета, на боці якої красувалося ім’я Старка.

Через роки вони обидва погодилися на генетичні експерименти під наглядом барона Вольфганга фон Штрукера з ГІДРи, який використав скіпетр Локі щоб наділити їх надздібностями. Одна з небагатьох, хто вижив після експериментів, разом зі своїм братом Ванда виявила, що володіє безліччю здібностей. Разом з П’єтро Ванда використала ці здібності щоб допомогти роботу Альтрону, який поділяв її ненависть до Тоні Старка.

Однак, коли вона та П’єтро виявили справжню природу планів Альтрона, вони приєдналися до боротьби проти нього. Надалі Ванда стала однією з наймогутніших Месників.

Сили Ванди / Багряної Відьми

Силы Ванды

Повний список здібностей Ванди, ймовірно, все ще не повністю описаний в Кінематографічному Всесвіті Марвел.

Оскільки її сили, ймовірно, виходять частково з Каменя Розуму всередині скіпетра Локі, здатності Ванди включають телекінез, маніпуляції енергією та деяку форму нейроелектричної взаємодії, яка дозволяє їй як читати думки, так й викликати кошмари наяву. Під опікою Месників Капітана Америки та Чорної Вдови вона навчилася не тільки вдосконалювати свої здібності, але також рукопашному бою та тактичним навичкам.

Вороги Ванди / Багряної Відьми

Враги Ванды

Вороги Ванди Максімофф кардинально змінюються в залежності від її дій та нових союзників.

Оскільки ракети Старка вбили її батьків та мало не стали причиною загибелі її та її брата-близнюка П’єтро, Ванда проводить більшу частину своєї юності ненавидячи Тоні Старка. Її перший союзник, Альтрон, використовує цю лють та маніпулює близнюками змушуючи їх виступити проти Месників. Однак вона в підсумку розуміє, що в геноциді Альтрона ховається її істинний ворог та допомагає зупинити його злий задум. Хоча відносини між нею та Старком не переростають в дружбу, вони стають товаришами по команді в складі Месників.

Пізніше Ванда знайшла грізного ворога в особі Таноса, чия мета отримати всі шість Каменів Нескінченності зіштовхнула його з Віженом, який володів Каменем Розуму. У пошуках Таноса Ванда стикається з двома його послідовниками, Проксіма Міднайт та Корвусом Глейвом, й в кінцевому підсумку з самим Таносом. Ванда перемагає Проксіму Міднайт щоб захистити своїх союзників, Чорну Вдову та Окою. Хоча Ванда протистоїть меті Таноса вбити половину життя у Всесвіті, він є набагато більш особистим ворогом, з огляду на її любов до Віжена та бажання врятувати його життя.

Союзники Ванди / Багряної Відьми

Союзники Ванды

Ставши Месником, Ванда Максімофф отримала хороші відносини з багатьма членами співтовариства супергероїв.

Її перший та основний союзник – її брат-близнюк П’єтро Максімофф, який завжди поруч й намагається захистити її після смерті їх батьків. Отримавши сили від барона фон Штрукера, близнюки Максімофф об’єднуються з Альтроном, перш ніж повністю розуміють його злодійські плани. Надалі Ванда разом з П’єтро переходять на іншу сторону та співпрацюють з Месниками, борючись разом з Капітаном Америкою, Тором, Халком, Чорною вдовою та Залізною Людиною щоб протистояти механічному монстру. Її особливо надихає Соколине око, який бачить в ній великий потенціал та стає для неї наставником.

Незважаючи на смерть брата, Ванда стає повноцінним Месником в команді з Капітана Америки та Чорної Вдови, а також інших новобранців Сокола, Військової машини та Віжена. Згодом Віжн та Ванда зближуються й між ними в кінцевому підсумку розквітає неймовірний, але сильний роман. Настільки сильний, що Ванда відмовляється знищити Камінь Розуму у лобі Віжена, незважаючи на те, що вона знає, що доля Всесвіту залежить від цього рішення.

Спадщина Ванди / Багряної Відьми

биография алой ведьмы

Пройшовши експерименти глави ГІДРи Барона фон Штрукера, Ванда Максімофф отримала телекінетичні здібності й уміння маніпулювати свідомістю, в той час як її брат-близнюк П’єтро отримав надшвидкість. Близнюки виявилися єдиними суб’єктами, які вижили в процесі. На початку їх тримали в камерах, так як вони не могли впоратися зі своїми силами.

Згодом Ванда та П’єтро отримали контроль над здібностями, а коли Месники атакували базу ГІДРи в Заковії щоб повернути скіпетр Локі, вони обидва вступили в бій. Ванда збила Капітана Америку з ніг та використала свої нейроелектричні здатності щоб показати Тоні Старку його найгірший кошмар. Але коли Штрукер та його люди були затримані, Ванда втекла разом з П’єтро.

Незабаром після цього вони зіткнулися з роботом Альтроном, якого оживили Тоні Старк та Халк, й погодилися допомогти йому перемогти Месників. Альтрон повідомив Ванді, що вона буде ключем до знищення команди зсередини.

кто такая Ванда

Вона домоглася великих успіхів в цій битві в Південній Африці, використавши свої здібності маніпулювання енергією щоб виключити Тора, Капітана Америку та Чорну Вдову з битви, переслідуючи їх кошмарами наяву, але Соколине Око зміг відбити її ментальний удар. Потім Ванда використала свої сили щоб перетворити Баннера в Халка й возвала до його люті, напад якої зміг зупинити лише Залізна людина за допомогою своєї броні Халкбастера.

Після цього Альтрон забрав Максімофф з собою в Сеул щоб вона змусила доктора Хелен Чо зробити для нього тіло з вібраніума. Успішно завершивши процес створення, Альтрон видалив Камінь розуму зі скіпетра Локі та помістив його в своє нове тіло. Однак йому все ще потрібно було пройти процес завантаження своєї цифрової суті в нове тіло. За цей час Ванда змогла розпізнати всі плани Альтрона та зрозуміла, що він мав намір убити майже всіх на Землі, а не тільки Месників.

Ванді вдалося використати свої сили щоб звільнити доктора Чо, перш ніж втекти з П’єтро. Коли Капітан Америка воював з Альтроном, близнюки допомогли йому в битві, а потім допомогли зупинити безконтрольний потяг врятувавши пасажирів на борту.

кто такая алая ведьма

Потрапивши в штаб-квартиру Месників зі своїм братом, Ванда була присутня при створенні Віжена, але остерігалася цієї нової істоти. Потім вона та П’єтро погодилися повернутися в Заковію щоб допомогти Месникам зупинити Альтрона.

Коли битва почалася, Ванда на короткий час відчула себе пригніченою, але отримала мудру пораду від Соколиного Ока, який сказав їй, що завжди можна сховатися, але якщо вона дійсно приєднається до битви, вона стане Месником. Ванда вибрала останнє, обрушивши всю свою силу на роботів Альтрона.

У міру продовження бою П’єтро був убитий, рятуючи Соколине Око та дитину. Ванда відчула втрату свого близнюка, й повна горя викликала величезний вибух руйнівної сили. Після того як Халк зміг затримати Альтрона, Ванда вистежила його та буквально вирвала його роботизоване серце щоб він відчув теж самей що й вона після втрати П’єтро. Ванда мало не загинула сама, але Віжен врятував її.

силы алой ведьмы

Після поразки Альтрона Ванда погодилася переїхати в північну частину штату Нью-Йорк та жити в новій штаб-квартирі Месників. Це було зроблено для того щоб вона могла стати членом нової команди, а також тренуватися з Капітаном Америкою та Чорною Вдовою, поряд з Віженом, Соколом та Військовою машиною.

Під час місії в Лагосі щоб зупинити Брока Рамлоу, відомого також як Кроссбоунс, Ванда побачила як Рамлоу запустив бомбу яка повинна була знищити її та Капітана Америку. Ванда інстинктивно використала свої сили щоб підкинути бомбу в повітря, рятуючи свого лідера, але ненавмисно убила невинних людей на верхньому поверсі будівлі.

Поки Роджерс намагався її втішити, дії Ванди виявилися тією соломинкою, яка призвела до конфлікту між супергероями та людством. Після цього Месники були проінформовані про Заковіанську угоду, згідно з якою команда буде перебувати під наглядом Організації Об’єднаних Націй. Ця пропозиція розлучила команду: Залізна Людина та його прихильники хотіли підписати його, а Капітан Америка та його сторона відмовилися.

союзники алой ведьмы

Коли Кеп став лиходієм для уряду, Ванда спочатку залишилася з Старком. Однак, незважаючи на те, що вона продовжувала підтримувати зв’язок з Віженом, вона була стурбована коли він дав зрозуміти, що вона не може бути власністю Старка.

Посланий Кепом Соколине Око прийшов за Вандою, яка не знала чи варто їй кинути Старка, але Соколине Око сказав їй, що вона не повинна перебувати в імпровізованій в’язниці. Потім Ванда використала свої сили щоб не дати Віжену задушити Бартона, й перемістила його щоб вони могли втекти.

У битві, яка тривала в Берліні між командами Роджерса та Старка, Ванда показала себе цінним товаришем по команді для групи Капітана Америки. Борючись з усіма, від Залізної Людини до Людини-павука та Чорної Вдови, одночасно встигала вичитувати Соколине Око за те, що той стримується атакуючи своїх друзів. Коли вона була поранена під час бою, Віжен ненавмисно підірвав свого товариша по команді, Джеймса «Роуді» Родса / Військову машину, назавжди покалічивши його. Коли тільки Кеп та Бакі Барнс втекли, Ванда та інші, які боролися з Капітаном Америкою, виявилися замкнені в підводній в’язниці під назвою Пліт, хоча Роджерс знайшов їх та незабаром звільнив.

алая ведьма и вижн

Будучи втікачем, Ванда періодично зустрічалася з Віженом, який все ще працював разом зі Старком, але постійно розвивався й вчився новому. Під час однієї з таких зустрічей в Шотландії Віжен запропонував їй залишити свої команди та залишитися разом. Ця розмова була перервана прибуттям Проксіми Міднайт та Корвус Глефа, які хотіли забрати Камінь Розуму Віжена для Таноса. Коли Віжен виявив, що його сили ослаблені зброєю Глефа, Ванда залишилася одна проти двох своїх могутніх ворогів, але отримала підтримку від своїх прибулих товаришів по команді Капітана Америки, Чорної Вдови та Сокола.

Після того як вони повернулися на територію штату Нью-Йорк та возз’єдналася з Джеймсом Роудсом та Брюсом Баннером, Віжен запропонував Ванді використати свої сили щоб знищити Камінь розуму та приховати його від Таноса ціною його власного життя. Максімофф та Роджерс відкинули цю ідею, при цьому Банер припустив, що Віжену, можливо, не потрібен камінь щоб вижити, але процедура видалення каменя не заподіявши йому шкоди виходить за рамки його навичок.

Месники вирушили в Ваканду щоб використати її передові технології та науку. Коли армія Таноса слідувала за каменем, Ванда чекала поки блискучий вчений Ваканди Шурі працювала над видаленням каменя, чекаючи щоб знищити його як тільки процедура буде завершена. Однак, коли вона побачила як жахливі машини почали знищувати її друзів та вакандців, які боролися з ними, Ванда кинулась в бій та використала свої сили щоб звернути пристрої проти армії Таноса. Поки Проксіма Міднайт ненадовго нокаутувала її, Ванда змогла прокинутися вчасно щоб допомогти Чорній Вдові та Окої вбити Проксиму Міднайт.

смерть ванды

Коли Ванда пішла на допомогу своїм друзям, агенти Таноса дісталися до Віжена, чия процедура вилучення каменя була перервана коли він теж приєднався до битви.

Коли Танос прибув в Ваканду, Віжен сказав Ванді, що їй потрібно використати свої сили щоб знищити Камінь, незважаючи на те, що це покладе кінець його життю. Долаючи своє горе, вона вирішила використовувати свою силу щоб зруйнувати камінь, одночасно стримуючи Таноса після того як він без особливих зусиль зупинив всі інші спроби придушити його атаку. Камінь розколовся, й він разом з Віженом вибухнули. Однак Ванда нічого не могла зробити щоб перешкодити Таносу використати Камінь Часу, який миттєво повернув Віжена до життя просто щоб він міг вирвати Камінь Розуму з його голови, залишивши мляву оболонку валятися на землі.

Через кілька миттєвостей, заволодівши всіма шістьма Каменями Нескінченності, Танос клацнув пальцями, поклавши край половині життя у Всесвіті. Коли вона сиділа біля тіла Віжена й оплакувала його, тіло Ванди Максімофф перетворилося в ніщо. Через кілька миттєвостей для Ванди, вона з’явилася на полі останнього бою, де змогла допомогти Месникам знищити Таноса раз й назавжди.

15/01/2021

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *