биография локи

Локі, принц Асгарда, Одінсон, законний спадкоємець Йотунхейм та бог пустощів, а його бажання бути королем змушує його сіяти хаос в Асгарді. У своєму прагненні до влади він добирається до Землі, де, на його думку, їм потрібен правитель, й зустрічає неймовірних героїв, які заважають його планам.

Поява Бога пустощів

Підступний Локі, вихований як син короля Одіна та королеви Асгарда Фріггі, обурений тим, що живе в тіні свого брата Тора. Локі вивчав магічні мистецтва та заслужив титул «Бог пустощів», в той час як його брат домагався фізичної досконалості. Вважаючи себе законним королем Асгарда, Локі хоче перешкодити сходженню на трон Бога Грому, відчайдушно потребуючи схвалення батька й в тому щоб його вважали рівним Тору.

Під час вигнання Тора в царство Мідгард, Одін розкрив справжнє походження Локі. Багато років тому Одін боровся й переміг Лаувейя та крижаних гігантів Йотунхейма у великій війні. Кинутого й залишеного вмирати в дитинстві через свій мініатюрний розмір, Одін взяв Локі, сина Лаувейя, в Асгард щоб виростити його як свого сина та принца, який одного разу зможе мирно об’єднати Льодяних Гігантів та Асгард.

Розлючений тим, що йому все життя брехали й використовували в якості політичної пішаки Одіна, а не любили як сина, Локі занурився в темряву щоб довести свою цінність для престолу та перевагу над Тором.

Сили Локі

любимое оружие локи

Локі має силу, витривалість та довголіття набагато переважаючі людські. Також він вважається наймогутнішим чаклуном у всьому Асгарді. Магічні здібності Локі включають астральну проекцію, зміну форми, гіпноз, молекулярні зміни, енергетичні вибухи, левітацію, чаклунство, кріокінез, телекінез та телепортацію. Крім того, Локі може телепатично з’єднуватися з іншими та заглядати в їх спогади, містично насичувати об’єкти та створювати портали між вимірами.

Майстер маніпуляцій та обману, Локі дуже розумний, володіє величезними знаннями та навичками у використанні містичних артефактів, таємних знань та людських, а також інопланетних технологій. Маючи геніальний тактичний розум, Локі може маніпулювати можливостями й подіями в свою користь, а його хитрість набагато перевершує розум Тора та Одіна.

Локі також досвідчений боєць, зазвичай він використовує метальні ножі та іншу невелике холодну зброю. Бог пустощів також володів Скіпетром Чітаурі, подарованим Іншим та Таносом, списом Гунгніра Одіна, шкатулкою Стародавніх Зим та Тессерактом.

Вороги Локі

кто такой локи марвел

Хоча ворогів Локі важко визначити, з огляду на сумнівну відданість Локі, деякі відомі вороги дійсно виділяються з безлічі.

Відносини між Локі, Тором та Одіном в кращому випадку можна було назвати «складними». Спочатку добрий та альтруїстичний, Локі незабаром бачить в своєму прийомному батьку, Королю Одін, та його браті Торі змову що не дозволяють йому стати правителем, яким він жадає бути. Дізнавшись про своє істинне походження, Локі відчуває гнів та зрада через обман Одіна, вважаючи, що Всеотец бачив в ньому чудовисько яке ніколи не призначене для престолу Асгарда. Це підживлює його невблаганні ревнощі до Тора й почуття неповноцінності.

Незважаючи на його приховану любов до своєї сім’ї та іноді допомога Тору, він зазвичай зраджує його. Найближчі друзі Тора – Сіф та Три Воїна Вольстагг, Фендрал та Хогун, а також вартовий Асгарда Хеймдалль у всьому підтримують Бога Грому та завжди побоюються недоречної лояльності Локі. Однак Тор постійно вірить у здатність Локі бути чимось кращим.

появление локи

Коли Локі краде невідому сутність, яка виявляється необмеженим джерелом енергії, Тессеракт, він стикається з Щ.И.Т.ом. Це агентство по шпигунству та захисту очолюване директором Ніком Ф’юрі. За підтримки агентів Марії Хілл та Філіпа Коулсона Нік збирає Месників для боротьби з Локі.

Месники, група надсильних та видатних людей, відомих як захисники Землі, в яку входять Капітан Америка, Залізна Людина, Халк, Соколине око, Чорна Вдова, Тор, а потім Сокіл, Віжн та Багряна Відьма, виступають проти задумів Локі захопити та керувати Землею.

У його довгий список ворогів, що стоять між ним та його бажаннями, входять Малекіт та темні ельфи, первісток Одіна Хела та Джейн Фостер. Зовсім недавно Божевільний Титан Танос та його послідовники Корвус Глейв, Проксима Міднайт, Ебоні Мо та Кулл Обсідіан перетинаються з Локі, коли він разом з іншими асгардцями біжить з їх зруйнованого будинку. Саме тоді Локі стикається із загрозою, можливо, занадто великою для нього, але також підтверджує неодноразову віру в нього свого брата.

Союзники Локі

Союзники Локи

Точно так само складно визначити й союзників Локі, оскільки його чарівність та здатність до маніпуляцій допомагають йому об’єднуватися з усіма, хто підходить його цілям.

Проте, Локі піклується про свою прийомну матер Фріггі та любить її більше всіх в своїй сім’ї. Вона вчить його способам астральної проекції та заохочує його дар до чаклунства. Він відчуває глибоке каяття й біль через те, що його плани привели до її загибелі.

Чітаурі, древня раса інопланетян очолювана Іншим, беруть Локі під своє крило. Вони подарували йому древні знання й скіпетр Чітаурі. Сам Інший служить Таносу, але колишній союзник перетворюється на ворога, коли Божевільний Титан загрожує життю половини асгардців біженців разом зі своїм братом Тором.

локи марвел биография

Клінт Бартон, він же Соколине око, та доктор Ерік Селвіг пішаки в схемі Локі з управління Землею. Він керує ними за допомогою скіпетра Чітаурі, підпорядковуючи їх своїй волі.

Лаувей – біологічний батько Локі. Незважаючи на те, що його кинули, Локі запрошує короля крижаних гігантів в Асгард щоб вбити сплячого короля Асгарда Одіна й почати другу війну між Йотунхейма і Асгардом. Однак Локі в кінцевому підсумку вбиває Лаувейя після його зради.

На Сакаарі Локі завойовує розташування Грандмастера, гедоністичного тирана, який змушує різні форми життя битися один з одним в змаганнях чемпіонів. Не бажаючи залишатися на Сакаарі, Локі в кінцевому підсумку приєднується до Месників Тора, Халка та Валькірії щоб перемогти Хелу й врятувати населення, що залишилося після руйнування Асгарда від Рагнарока.

Як Локі став героєм

как локи стал героем

Локі Лафейсон, син короля Йотунхейма, був кинутий й залишений вмирати Лаувейем, так як немовля здавався незвично маленьким для Морозного Велетня. Після війни між крижаними гігантами та асгардцями Одін, король Асгарда, знайшов Локі й забрав його додому щоб виростити сина та принца Асгарда разом зі своїм біологічним сином Тором. Королева Фріггі навчила його чаклунства, навчаючи всьому, що знала.

Не знаючи про своє істинне походження й втомившись від життя в тіні Тора, в день коронації Тора Локі таємно відкрив шляхи у вічне царстві, дозволивши крижаним гігантам проникнути в Асгард та в сховище Одіна. Коли їх спроби повернути Скриньку Стародавніх Зим, джерело сили Крижаного Велетня, зазнали невдачі, Тор захотів помститися. Розлючений й підштовхуваний Локі до необачних дій, Тор, не підкоряючись прямим наказом Одіна, разом з Локі, Сіф та трьома воїнами Вольстаггом, Фендралом та Хогуном розшукав Льодяних гігантів на їхній землі Йотунхейм щоб дати їм зрозуміти, що вони не можуть атакувати Асгард без наслідків.

Переслідуваний велетнем, Тор повів своїх друзів в бій. Саме тут Локі дізнався, що він може протистояти дотику Крижаного Велетня не відчуваючи болю. Їх присутність на Йотунхеймі мало не призвело до другої війни, поки не втрутився Одін. Вигнаний в царство Мігард, відоме як Земля за його зухвалість, Одін позбавив Тора його сил та його молота Мйольніра. Натхненний цими подіями й знавіснілий від того, що вижив після дотику велетня й вважаючи себе проклятим, Локі зажадав від Одіна свою справжню спадщину.

локи и ледяные великаны

Локі не міг не помічати свого гніву й вважав, що його сім’я бачить в ньому монстра, оскільки асгардці виховані ненавидіти Йотунів, й що Одін врятував його не з жалю, а як політичний інструмент миру. Він вважав, що Одін ніколи не посадить на трон Асгарда Крижаного Велетня. Знавіснілий через розпад своєї сім’ї й що насувається війни з Йотунхеймом, Локі відправив Всеотця Одіна в сон королів, період коли Одін засинає щоб відновити сили.

Отримавши від його матері посаду чинного короля, Локі ненадовго відвідує Тора щоб сказати йому, що їх батько помер, а їхня мати забороняє йому повертатися побоюючись розпалювання війни з Крижаними гігантами. Потім він запрошує Лаувейя в Асгард щоб вбити Одіна поки той спить та забрати шкатулку. А на Землю він послав Руйнівника, який повинен був знищити Тора, Сіф та всіх його друзів. Після битви з Руйнівником, що живиться розумом Локі, Тор жертвує собою щоб врятувати людей Землі.

Проникнувши в Асгард, Локі зраджує й вбиває Лаувейя за допомогою Гунгніра Одіна й атакує Йотунхейм за допомогою Біфроста, який в кінцевому підсумку зруйнує планету щоб довести, що він гідний короля Асгарда. Повернувшись в Асгард та зупинивши руйнацію Йотунхейма, Тор зруйнував Райдужний міст, відрізавши йому й Асгарду доступ до Землі та інших царств. Одін, який тільки що прокинувся, рятує обох своїх синів з чорної діри, в яку вони потрапили після руйнування Райдужного мосту. Спустошений тим, що Всеотецю не оцінив, що його дії були на благо Одіна та Асгарду, Локі не бажає бути врятованим й падає в прірву.

почему локи умер

За допомогою чітаурі Локі відкрив портал на Землю, який привів в підземну лабораторію Щ.И.Т.а, де доктор Ерік Селвіг вивчав куб Тессеракт, секретна зброя ГІДРИ та ключ до безмежної стабільної енергії. Енергія скіпетра Локі, наведена в дію кубом, відключила більшість присутніх агентів та взяла під свій контроль Сокола та Селвіга. Прибуття Локі на Землю спонукає Директора Ф’юрі зібрати групу наймогутніших героїв Землі, Месників.

Все ще ображений на свого брата Тора й відмовившись повернутися в Асгард, Локі почав маніпулювати Капітаном Америкою, Чорною вдовою, Халком, Директором Ф’юрі та Щ.И.Т.ом, а також своїм братом, використовуючи ситуації в своїх інтересах. Довівши, що він являє собою серйозну загрозу, Локі в кінцевому підсумку сам того не бажаючи об’єднав розрізнену групу героїв в одну команду в рамках ініціативи Месники.

За допомогою Тессеракта Локі відкрив портал на вершині Башти Старка, дозволивши всій армії Чітаурі вторгнутися на Землю. Нью-Йорк був захоплений та зруйнований флотом прибульців. Месники в кінцевому підсумку перемогли й захопили бога пустощів та вигнали чітаурі закривши портал. Тор повернувся в Асгард зі своїм прийомним братом в ланцюгах, а також з Тессерактом.

история локи марвел

Приречений на довічне ув’язнення в підземеллях Асгарда Локі не знав, що його дії по знищенню Райдужного мосту привели до війни в Дев’яти царствах. Тим часом на Землі Джейн Фостер, яка шукає портал в Асгард, неусвідомлено увійшла в портал під час Конвергенції, космічного вирівнювання всіх світів. Вона заразилася Ефіром, також відомим як Камінь Реальності, який давно вважався втраченим й пробуджує Малекіта, лідера Ельфів.

Малекіт перетворив одного зі своїх солдатів в жахливого Курса й хотів з його допомогою захопить асгардців. Під час сутички в підземеллях Асгарда Курс показався Локі як Темний Ельф який прагне знищити Асгард. Допомагаючи йому втекти Локі неусвідомлено привів темного ельфа до своєї матері Фріггі, яка захищала інфіковану Джейн Фостер до самої смерті. Смерть матері викликала у Локі напад люті та горя.

Долаючи почуття провини, Локі погодився допомогти Тору помститися темним ельфам. Чекаючи, що Локі нападе на нього, Тор планував всі можливі зради, але не очікував, що Локі пожертвує собою щоб обдурити ельфів під час битви при Свартальфхеймі. Локі помер, а ельфи втекли на Землю з ефіром.

смерть локи марвел

Без відома Тора Локі інсценував свою смерть та повернувся в Асгард. Таким чином йому вдалося захопити трон Асгарда видаючи себе деякий час за Одіна. Після того як Тор повернувся в Асгард після перемоги над вогняним демоном Суртуром, якому судилося принести в Асгард Рагнарок, кінець всього, Бог Грому виявив, що його брат весь час маскувався під Короля, а Одін був відправлений в центр для людей похилого віку на Мідгард. Після прибуття два принца Асгарда виявили, що центр зруйнований. Майстер містичних мистецтв Доктор Стрендж запропонував допомогти Тору знайти свого батька, якщо вони обидва негайно покинуть Землю. Вони погодилися й Стрендж допоміг їм знайти батька в Норвегії.

Вмираючий Всеотець повідомив обом своїм синам, що любить їх, на подив Локі. Однак після його смерті їх старша дочка, Хела, буде звільнена зі свого вигнання. Хела, богиня смерті, виявилася секретом, який він приховував від них. Коли Одін відправився в Вальхаллу, Хела постала перед двома асгардскім принцам як законний спадкоємець престолу, знищила молот Тора, Мйольнір, й вигнала їх обох відправивши в Сакаар.

На Сакаарі Локі зустрівся та завоював прихильність правителя планети, Грандмастера, а також зіткнувся з Валькірією, учасницею легендарного загону асгардскіх воїнів, які все давно загинули від рук Хели. Відмовившись залишатися на інопланетній сміттєвій планеті, повній червоточин, разом з розгніваним Грандмастером, який втратили обох Чемпіонів, Локі та кілька гладіаторів втекли та приєдналися до Месників (Тор, Халк та Валькірія) в їх місії щоб протистояти Хелі на Асгарді.

как выжил локи

Поки Тор та Валькірія відволікали Хелу, Локі проник в Скарбницю Одіна та помістив корону Суртура в Вічне полум’я воскресивши вогняного демона. На шляху до виходу він встиг вкрасти Тессеракт, який містив Космічний Камінь.

Коли Локі та Тор обговорювали плани по створенню Асгарда на Землі, великий космічний корабель, що належить Таносу, з’явився перед їх кораблем біженців з Асгарда. Танос зажадав космічний камінь у свого колишнього союзника Локі. Під загрозою смерті свого брата, Локі передав Тессеракт Таносу, запевнивши Тора, що удача знову буде на їхньому боці коли Халк з’явиться щоб битися з Таносом.

Коли Танос отримав два Каменя Нескінченності, Локі, який називав себе Одінсоном, запропонував стати провідником Божевільного Титана та його послідовників. Він поклявся у своїй безсмертній вірності перш ніж розкрити свій справжній намір – підібратися досить близько до Танос щоб атакувати. Однак Танос передбачив рух Локі та зламав шию бога пустощів перед своїм братом, убивши його. Локі помер, сказавши Таносу, що той ніколи не стане богом.

как умер локи марвел

Коли Божевільний Титан підірвав космічний корабель з половиною виживших асгардців та мертвим Локі, Тор, єдиний хто залишився в живих на кораблі, вирішив, що його брат більше не воскресне й глибоко оплакував його втрату.

Пізніше, коли герої землі готувалися до фінальній битві з Таносом, вони здійснили шалену подорож в минуле, маючи намір зібрати всі Камені Бесконечноcті до божевільного Титана. В одній з часових ліній вони виявилися в подіях першої сутички з Чітаурі, коли Локі був ще живий. В результаті спроби захопити Тессеракт Локі вдалося втекти, так що в одній з можливих часових шкал він таки уникнув своєї смерті.

11/01/2021

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *