Какой Джокер самый лучший

Після виходу фільму «Джокер», який ми всі вже подивилися, прийшов час оцінити, як Хоакін Фенікс впорався зі своєю роллю і порівняти його з іншими Джокерами які з’являються в Кіновсесвіті DC.

З моменту появи анонсу і перших трейлерів фільму про клоуна-принца злочинного світу, всі з нетерпінням чекали його виходу. Джокер є невід’ємною частиною історії Бетмена з тих самих пір, як персонаж був придуманий, і він залишається, мабуть, найбільш знаковим лиходієм з коміксів серед коли-небудь створених. Несучий хаотичне зло, позбавлений надлюдських здібностей і занурений в неприборкану анархію, Джокер десятиліттями правив злочинністю Готема, навіть незважаючи на те, що персонаж отримав безліч перезапусків.

Він був озвучений і зображений десятками різних акторів. Сізар Ромеро зобразив його жартівником, як і личить стилю вистав 60-х років фільмів Адама Уеста. Джек Ніколсон перейняв фірмовий стиль від Майкла Кітона. Хіт Леджер створив Джокера, який запам’ятався абсолютно всім, отримавши за нього посмертний Оскар. Джаред Лето зобразив клоуна-принца як ганстера в неонових тонах. Серед акторів, які залишили свій власний відбиток на персонажі, стали Тоні Хейл, Зак Галіфіанакіс, Джон Дімаджіо і Камерон Монахен. Але тепер Джокером став Хоакін Фенікс. Так давайте ж порівняємо Артура Флека з іншими Джокерами.

Чим Хоакін Фенікс відрізняється від інших Джокерів

Чем Хоакин Феникс отличается от других Джокеров

Для багатьох Джокер став ідеальним противником стоїчного, чесного и впевненого Бетмена який відмовляється від вбивств і насильства. Це саме те, що відрізняє Джокера Хоакіна Фенікса від інших. «Джокер» це не стільки історія походження Джокера, скільки історія можливого походження, одна з багатьох можливих, людини, яка за певних обставин може стати особистістю схожою на Джокера.

У планах студії DC Джокер Фенікса не буде битися з Робертом Паттінсоном в його новому фільмі про Бетмена, і до того ж він існує за межами кіновсесвіту DC, де Джаред Лето все ще залишається канонічним Джокером. Джокер Фенікса не створений для того, щоб перетворитися в історію походження персонажа, він існує за межами коміксів. І саме це стає самою головною відмінністю цього Джокера від інших.

Який Джокер найбільш наближений до коміксів

Какой Джокер наиболее приближен к комиксам

Не існує такого поняття як канонічний Джокер або Бетмен. Оповідання про Готем і його незліченних мешканців розвивали, перезавантажували, переписували і знищували незліченну кількість разів сотнями письменників і художників, кожен з яких залишив свій слід в історії. Як це буває з адаптованими персонажами і історіями, автори часто використовують базовиу структуру до якої додають зміни відповідно до своїх уподобань, міркувань або соціальних подій.

Деякі Джокери практично копії своїх персонажів з коміксів, але вони не обов’язково залишаться такими і для сьогоднішніх читачів. Джокер Сізара Ромеро, в серії фільмів Адама Веста, досить близький до того, яким він був в коміксах в кінці 1960-х років, коли легка комедія і сімейний цінності були в центрі уваги. Джокер Джека Ніколсона, мабуть, той, хто найбільше втілює в собі відмінні риси персонажа – фіолетовий костюм, сміх, зброю. Але навіть тоді він отримав історію походження яку комікси завжди відкидали.

Джокер Хіта Леджера в «Темному лицарі» став його власним творінням, в якому режисер Крістофер Нолан більше прислухався до побажань актора, ніж до написаного в коміксах. Але в ньому все ж є елементи, які взяті з канонічні походження персонажа, особливо його похмуре почуття гумору і деякі візуальні елементи, такі як його наряд медсестри. Нехай Нолан і запозичив дещо з коміксів, але навряд чи саме це зробило Джокера Леджера таким особливим. Джаред Лето перетворив Джокера в «Загоні Самогубців» в більш сучасного лиходія, який взяв з коміксів зовсім небагато, але більшість глядачів більшого й не очікували.

Найнаближенішим до коміксів, ймовірно, став Марк Хемілл в «Бетмен: Мультсеріал», який зміг передати злісний характер персонажа тільки за рахунок озвучення.

Фільм «Джокер» черпав натхнення з канонічної історії про Бетмена, а конкретніше з коміксу «The Killing Joke». В якому походження персонажа було пов’язано із зовнішнім світом і тиском з боку оточуючих. Але варто зауважити, що найбільший вплив на «Джокера» виявився не комікси DC, а кінематограф, а саме «Таксист», «Король комедії» і «Мережа».

Що пов’язує Джокер з божевіллям

Что связывает Джокеров с безумием

Зв’язки між Джокером і психічними захворюваннями формувалася протягом багатьох років і є його невід’ємною частиною. У деяких версіях фільмів Джокер поводиться як божевільний, але при цьому ясно мислить, в інших же він повністю божевільний, що стає причиною його злочинного хаосу. Багато що можна сказати про доцільність цього і про те, як далеко зайшло суспільство в плані сприйняття психічних захворювань. Це можна побачити в багатьох більш важливих інтерпретаціях Джокера, які зазвичай схиляються до його образу як до використання «божевілля» більше як сили, ніж як чогось, що його контролює.

Що пов’язує всіх Джокер, так це те, що жоден з них не отримав офіційного діагнозу в своїх розповідях. «Джокер» це перш за все дослідження психічних захворювань. Філіпс і Фенікс сказали, що вони навмисно не ставили Артуру конкретний діагноз, хоча всі симптоми вказують на біполярний розлад. Через фільм вони хотіли показати, як політичні рішення відмовитися від психіатричної допомоги нужденним, можуть здобути великий вплив.

Який Джокер виглядає краще за всіх

Какой Джокер выглядит лучше всех

Є одна річ, яка вигідно виділяє Джокер Фенікса, це його гардероб. Фінальний образ Джокера, в який він одягається ближче до кінця фільму, являє собою вражаюче поєднання впливу коміксів і фільмів Сізара Ромеро.

Іншого ефектного Джокера зіграв Хіт Леджер. Його костюм виглядав одночасно акуратним, складним і недбалим. Ідеальний приклад костюма, який підкреслюється макіяжем і грубими шрамами.

Стиль костюма Сізара Ромеро був скопійований прямо з 60-х. А Ніколсон, і Хемілл черпали ідею костюмів прямо з коміксів.

Образ Джареда Лето в ролі Джокера був досить цілісний. За ганстерським стилем і татуюваннями була очевидна логіка, але є причина, по якій у більшості людей не залишилося позитивних спогадів про цей образ. Він був занадто акуратний і підготовлений, і в ньому не було нічого хаотичного.

Який Джокер краще

Какой Джокер лучше

Ми навряд чи побачимо Джокера який надасть найбільший культурний вплив і визначить персонажа на довгі роки вперед, особливо якщо DC і Warner Bros. продовжуватимуть знімати фільми і дозволяти новим акторам брати на себе цю роль. Що робить Хоакін Фенікс, так це виносить дискусію навколо Джокера за межі франшизи і Кіновсесвіту DC.

Що стосується того, чи є він найкращим Джокером? Як уже згадувалося раніше, важко судити про нього як про лиходія, коли стандарти його фільму настільки відрізняються від інших, але він, безумовно, є цікавим доповненням до складу Джокер. Проте, важко посперечатися з тим фактом, що найбільш вражаюча версія Джокера – Хіт Леджер. Він зумів настільки добре зобразити персонажа на екрані, що багато хто до цих пір бачать в ньому єдиного справжнього Джокера. Незалежно від подібності з коміксами, версія Леджера ідеально збалансована для розповіді, в якій він грає, відповідності Брюсу Уейну, з яким він конфліктує, і Готему в якому він розгорнув свою злочинну діяльність.

03/03/2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *