хронология фильмов люди икс

Люди Ікс, можливо, більше не будуть самостійним проектом, Marvel поступово впроваджують їх у КВМ. Але поки повноцінного злиття не відбулося, ми пропонуємо розібратися в якому порядку дивитися фільми про Людей Ікс.

Особливість хронології фільмів про Людей Ікс полягає в тому, що, в порівнянні з хронологією КВМ, часова шкала фільмів про мутантів дуже заплутана, що сталося через постійні перезавантаження і подорожі в минуле, які переписують майбутнє в тій же часовій шкалі.

Але якщо ви хочете подивитися всі фільми про Людей Ікс в хронологічному порядку до того як вийдуть «Нові мутанти», то, принаймні, фільмів менше, ніж в КВМ, так що це не займе дуже багато часу.

Для тих, хто хоче подивитися всі фільми про мутантів в хронологічному порядку, ми зібрали детальну хронологію фільмів про Людей Ікс з урахуванням всіх перезавантажень і подорожей за часовими рамками.

P.S. Внизу статті ви зможете знайти короткий перелік фільмів про Людей Ікс в хронологічному порядку.

Хронологічний порядок всіх фільмів про Людей Ікс

Постійна часова лінія

«Люди Ікс: Перший клас» (2011)

Хронология - Люди Икс

У 1962 році Чарльз Ксав’єр (Джеймс МакЕвой) і його друг дитинства Рейвен Даркхолм/Містиі (Дженніфер Лоуренс) вперше зустрічаються з вижившим під час Голокосту і таким же мутантом Магнето (Майкл Фассбендер).

Вони створюють першу команду Людей Ікс і допомагають запобігти катастрофі під час Карибської кризи, але Містик і Магнето не погоджуються з Професором Ікс щодо майбутнього мутантів і йдуть з його команди.

«Люди Ікс: Дні минулого майбутнього» (2014)

В каком хронологическом порядке смотреть Люди Икс

У 1973 році військовий вчений Болівар Траск (Пітер Дінклейдж) створив армію роботів «Вартові» для придушення можливої загрози з боку мутантів.

Чарльз Ксав’єр, Звір (Ніколас Холт) і Ртуть (Еван Пітерс) влаштовують втечу Магнето з його в’язниці в Пентагоні, в той час як Містік намагається вбити Траска, дізнавшись, що він проводить експерименти над мутантами.

–– На цьому етапі хронологія подій Всесвіту Людей Ікс поділилася на дві часові лінії ––

Перша часова лінія

Операція Містік провалилася. Вона була захоплена і піддалася генетичним експериментам доктора Траска, які через десятиліття привели до появи адаптивних Вартових і практично повного знищення всіх мутантів.

«Люди Ікс: Початок. Росомаха» (2009)

в каком порядке смотреть все части фильмов о Людях Икс

Ми зустрічаємося з Логаном (Хью Джекман), який народився в глибинці Канади в 1800-х роках. Він і його кровний брат Віктор/Саблезубий (Лев Шрайбер) борються разом у війнах протягом усього 20-го століття і в кінцевому підсумку стають завербованими у військову команду мутантів «Команда Ікс», очолювану Вільямом Страйкером.

Логан розчаровується в команді і йде, але пізніше його обманом змушують взяти участь у військовому експерименті з використанням адамантія який заміняє його скелет, щоб допомогти спіймати втікача Саблезубого. Він уникає перетворення в бездумну зброю, перемагає військового «Вбивцю мутантів», але втрачає пам’ять через кульовое поранення в голову.

«Люди Ікс» (2000)

Фильмы вселенной Люди Икс хронология

Росомаха зустрічає молодого мутанта з неконтрольованими здібностями на ім’я Шельма (Анна Пекуін). Від Магнето (Іен Маккеллен) і його «Братства мутантів» їх рятує Ксав’єр (Патрік Стюарт) зі своєю командою Людей Ікс.

Логан закохується в Джин Грей (Фамке Янссен), свариться з Циклопом (Джеймс Марсден) і знайомиться з Штормом (Холлі Беррі). Разом вони руйнують плани Магнето по перетворенню світових лідерів в мутантів.

«Люди Ікс 2» (2003)

В каком порядке смотреть фильмы Люди-Икс

Противник всіх мутантів і командувач збройними силами Вільям Страйкер (Брайан Кокс) нападає на школу Ксавьера за допомогою свого сина-мутанта, який контролює свідомість, Джейсона.

Завдяки Страйкеру Росомасі вдається дізнатися секрети свого минулого, після чого він об’єднується з Магнето, якого Містик звільнила з в’язниці. Разом вони дають відсіч Страйкеру, який хоче змусити Ксавьера вбити всіх мутантів на Землі за допомогою своїх телепатичних сил. Щоб дозволити залишилися Людям Ікс втекти, Джин жертвує собою і нібито гине.

«Люди Ікс: Остання битва» (2006)

Люди Икс – хронология серии фильмов Люди Икс

Джин піддається контролю своєї потужної психотичної альтернативної особистості «Фенікс». Вона вбиває Циклопа і Ксавьера і об’єднується з Магнето.

Поява «ліків від мутантів» призводить до вирішальної битви на Алькатрасі між союзниками Магнето і Людьми Ікс. Магнето позбавляється своїх сил, а Джин переконує Росомаху вбити її. Ліки знищено, але сили Магнето поступово повертаються, а Ксав’єр воскресне.

«Росомаха: Безсмертний» (2013)

Все фильмы Люди икс в хронологическом порядке

Після смерті Джин Грей, Логан стає відлюдником і поселяється в глухій канадській глибинці.

Але його умиротворення порушує людина, чиє життя він врятував під час бомбардування Нагасакі у Другій світовій війни. Росомаха відправляється до нього на зустріч в Японію, де його втягують в змову ціллю якої є його безсмертя.

«Люди Ікс: Дні минулого майбутнього» (2014 року) (Сюжетна лінія майбутнього)

В какой хронологии смотреть Люди Икс

У майбутньому, коли мутанти майже вимерли, Вартові знищують останніх з Людей Ікс.

Кітті Прайд (Еллен Пейдж) відправляє свідомість Росомахи назад в його молоде тіло в 1973 році, щоб змінити їх жахливе майбутнє.

Друга часова лінія

«Люди Ікс: Дні минулого майбутнього» (2014 року) (Сюжетна лінія минулого)

Как смотреть фильмы Люди Икс по порядку

Логан заважає Містік вбити Траска і запобігає її попаданню в полон, створюючи другу тимчасову лінію (в першій вона була полонена і через це всі мутанти були знищені). Росомаха з майбутнього попадає в маєток Ксавьера в своєму новому «сьогоденні», в якому всі його друзі з Людей Ікс ще живі.

Містик рятує президента Ніксона від Магнето і стає героєм, змінюючи громадську думку про мутантів. А Росомаха 1973 року попадає в полон до молодого Страйкера (Джош Хелман).

«Люди Ікс: Апокаліпсис» (2016)

Люди Икс всё о фильмах серии

У 1983 році Містік стала героєм для мутантів. Вона неохоче стає лідером Людей Ікс, щоб допомогти в боротьбі з древнім мутантом Апокаліпсисом (Оскар Айзек), який перетворив Магнето в одного зі своїх поплічників після вбивства його сім’ї.

Страйкер захоплює команду молодих Людей Ікс, а також Джин (Софі Тернер), Циклопа (Тай Шерідан) і Найткроулера (Коді Сміт-МакФі), які намагаються врятувати їх, випустивши в процесі дикого і шаленого Росомаху. Апокаліпсис намагається вкрасти тіло Ксавьера, але Джин перетворюється в Фенікса і знищує його.

«Люди Ікс: Темний Фенікс» (2019)

Хронология фильмов Люди Икс Все части по порядку

Історія пропонує по новому поглянути на перетворення Джин Грей в Фенікса. Його причиною стала невдала рятувальна місія Людей Ікс в космосі, під час якої Джин поглинула космічну силу яку вона не може контролювати.

«Дедпул» (2016)

Люди Икс все части по порядку список

Переміщаємося в 21 століття, де найманець по імені Вейд Вілсон (Райан Рейнольдс) закохується в дівчину легкої поведінки на ім’я Ванесса (Морена Баккарін). Виявивши, що у нього смертельна стадія раку, він приймає експериментальні ліки, які пробуджують його приховані мутантні гени.

Переживши жахливі тортури і власну смерть, понівечений Уейд (він же Дедпул) об’єднується з декількома з Людей Ікс щоб перемогти свого заклятого ворога Аякса (Ед Скрейн).

«Дедпул 2» (2018)

Люди Икс все части

Продовження пригод Вейда Вілсона відбувається в сучасному світі, незабаром після подій минулого фільму.

На цей раз найманцю доведеться битися з Кейблом подорожуючим у часі, найманцями які хочуть його знищити і підлітками мутантами, які готові зруйнувати весь міст.

«Нові Мутанти» (2020/2021)

Хронология фильмов людей x

На даний момент ми можемо тільки здогадуватися яке місце «Нові Мутанти» займають в хронології фільмів про Людей Ікс, але вони безумовно в цій часовій лінії.

Продюсер Карен Розенфельт охарактеризувала фільм як сучасний, події якого відбуваються не в майбутньому, але й не в минулому. Виходячи з цієї заяви, ми можемо припустити, що події фільму відбудуться приблизно в той же час, що і фільми Дедпула.

«Люди Ікс: Дні минулого майбутнього» (2014) (Фінальна сцена)

В какой хронологии смотреть фильмы о Людях Икс

Так, знову цей фільм. Після того, як Логан рятує минуле, він прокидається в 2023 році в особняку Людей Ікс і знаходить всіх своїх друзів живими і здоровими.

«Логан» (2017)

Полная хронология кинематографической вселенной людей икс

Старіючий Професор Ікс втрачаючий контроль над своїми здібностями, смерть практично всіх Людей Ікс, і урядова змова яка пригнічує ген Х через поширення генетично модифікованої кукурудзи призводять до повного знищення всіх мутантів на Землі.

Росомаха працює водієм і доглядає за хворим Ксавьером. Коли Логан зустрічає маленьку дівчинку (Дафні Кін), створену з його ДНК, він відправляється на пошуки безпечного притулку для останніх мутантів. Ксав’єр і Логан гинуть в цій подорожі, але їм вдається врятувати нове покоління молодих мутантів.

Короткий перелік фільмів про Людей Ікс в хронологічному порядку

Постійна часова лінія

 • «Люди Ікс: Перший клас» (2011)
 • «Люди Ікс: Дні минулого майбутнього» (2014)

Перша часова лінія

 • «Люди Ікс: Початок. Росомаха» (2009)
 • «Люди Ікс» (2000)
 • «Люди Ікс 2» (2003)
 • «Люди Ікс: Остання битва» (2006)
 • «Росомаха: Безсмертний» (2013)
 • «Люди Ікс: Дні минулого майбутнього» (2014) (Сюжетна лінія майбутнього)

Друга часова лінія

 • «Люди Ікс: Дні минулого майбутнього» (2014) (Сюжетна лінія минулого)
 • «Люди Ікс: Апокаліпсис» (2016)
 • «Люди Ікс: Темний Фенікс» (2019)
 • «Дедпул» (2016)
 • «Дедпул 2» (2018)
 • «Нові Мутанти» (2020-2021)
 • «Люди Ікс: Дні минулого майбутнього» (2014) (Фінальна сцена)
 • «Логан» (2017)
13/05/2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *