В каком порядке смотреть Бэтмена

Щоб вшанувати пам’ять Темного Лицаря, п’ять років тому DC Comics почали святкувати День Бетмена щорічним «Batversary». Щоб допомогти вам зрозуміти в якому порядку дивитися Бетмена, ми зібрали всі фільми і серіали про Бетмена в хронологічному порядку.

Але, чесно кажучи, це було досить складно. На відміну від хронології фільмів Марвел, у DC немає явної хронології, якою можна було б слідувати, особливо коли мова йде про фільми про Бетмена, які кілька разів перезапускали. Наприклад, оригінальна Антологія Бетмена Warner Brothers завершилася і почалася заново з Трилогії Темного Лицаря Крістофера Нолана в 2005 році.

Є також більш обширний Кінематографічний Всесвіт DC, де Бетмен іноді грає ключову або другорядну роль, але в назвах фільмів не вказується. Наприклад Бетмен ніколи не з’являвся в «Чудо-жінці» 2017 року, але він вплинув на сюжет фільму. Уейн Інтерпрайзерс Бетмена також згадувалася в «Людині зі сталі» 2013 року. І не варто забувати про Анімаційний Всесвіт DC, який переповнений контентом про Бетмена. Як підсумок ми не зможемо назвати вам абсолютно точний порядок перегляду фільмів про Бетмена, але ми постаралися максимально хронологічно зібрати всю наявну інформацію в нашому матеріалі.

P.S. Внизу статті ви зможете знайти короткий перелік фільмів з Бетменом в хронологічному порядку, на випадок якщо не хочете читати короткий опис кожного з них.

Хронологічний порядок всіх фільмів про Бетмена

Бетмен (фільм, 1966)

Бэтмен (фильм, 1966)

Перший фільм про Бетмена. Він стане гарною відправною точкою перед переглядом всіх фільмів, якщо ви дійсно готові зануритися в історію про Бетмена з головою. Він був випущений студією «20-е століття Фокс» в 1966 році на каналі ABC, але з’явився в кінотеатрах тільки через два місяці після прем’єри.

Персонаж Бетмена вперше з’явився в «Detective Comics No. 27 »в 1939 році. Спочатку персонаж був названий “Людина-Кажан”, хоча також згадується як Хрестоносець в плащі або Темний лицар. Лише в 1966 персонажа оживили в фільмах, роль Бетмена зіграв Адам Уест, а Берт Уорд став Робіном. Прем’єра фільму відбулася після першого сезону телешоу «Бетмен», про який ми поговоримо пізніше.

«Бетмен: Фільм» цікавий також тим, що в ньому показали не тільки Бетмена, а відразу чотирьох персонажів: Загадника, Пінгвіна, Жінку-кішку і Джокера. Ці суперлиходії об’єдналися в команду, щоб спробувати перемогти Бетмена, в надії захопити світ.

Антологія фільмів про Бетмена від Warner Brothers в хронологічному порядку

Warner Brothers запустили оригінальий кінематографічний всесвіт фільмів про Бетмена, випустивши «Бетмен» Тіма Бертона в 1989 році. Цей і три наступних фільми дійсно заклали основу для супергероїв DC на наступні 25 років. Цікаво також те, що в цій «антології» Бетмена грають три різних актори, а самі фільми розрізняються як по темі, так і за якістю. Але в фільмах задіяні вражаючі актори, від Майкла Кітона і Джека Ніколсона до Джима Керрі і Мішель Пфайффер.

Бетмен (1989)

Бэтмен (1989)

Це перший «сучасний» фільм про Бетмена. Він розповідає про Майкл Кітона, який надів на себе Плащ Хрестоносця, щоб очистити вулиці Готема напередодні його двохсотріччя. Коли починається перестрілка на Хімічному заводі Аксіс між поліцією і групою гангстерів на чолі з Джекои Ніколсоном, Бетмен, звичайно, поспішає на допомогу копам. Під час перестрілки герой Ніколсона падає в чан з хімікатами де і знаходить свою смерть.

Однак він вижив і перетворився на божевільного, якого всі ми знаємо як Джокера. І Бетмен повинен зупинити його, перш ніж той отруїть населення Готема смертельним газом Смайлекс, який викликає істеричний сміх у його жертв і призводить до смерті.

Бетмен повертається (1992)

Бэтмен возвращается (1922)

Після перемоги над Джокером, Бетмен Майкла Кітона повинен битися зі своїм наступним ворогом, Пінгвіном, якого грає Денні ДеВіто, який був партнером найкорумпованішого мільйонера Макса Шрека (Крістофер Уокен), щоб очистити каналізації під Готем. У Бетмена зав’язалися романтичні стосунки з секретарем Шрека, Селін Кайл (вона ж Жінка-кішка, яку грає Мішель Пфайффер), яка допомогла не тільки розкрити змову Пінгвіна з викрадення і вбивства первістків-синів жителів Готема, а й допомогла в боротьбі з Шреком.

Бетмен назавжди (1995)

Бэтмен навсегда (1955)

На жаль Майкл Кітон і Тім Бертон відмовилися повертатися в новий фільм про Бетмена. Це призвело до того, що «Бетмен назавжди» мав більш легку і химерну атмосферу, в порівнянні з попередніми фільмами. Цього разу Бетмена зіграв Вел Кілмер, ворогами якого стали Дволикий (Томмі Лі Джонс) і Загадник (Джим Керрі). Цей фільм також представив аудиторії Робіна, якого зіграв Кріс О’Доннелл.

У той час як Бетмен намагався залишити особистість супергероя позаду, щоб жити нормальним життям з Чейс Меридіан (Ніколь Кідман), Загадник вийшов на злочинницьку арену з придуманим ним пристроєм з промивки мозку і вкрав Чейс. Тоді Брюс зрозумів, що він зобов’язаний бути Бетменом і захищати не тільки своїх близьких але і весь Готем.

Бетмен і Робін (1997)

Бэтмен и Робин (1997)

Незважаючи на те, що більшість називають цей фільм найгіршим продовженням, є ті які з ними не згодні. І ми також вважаємо, що «Бетмен і Робін» вартий того, щоб його подивитися.

У цьому фільмі Бетмена зіграв Джордж Клуні, а Кріс О’Доннелл повернувся в ролі Робіна. У фільмі також з’явилася Бетдівчина, яку зіграла Алісія Сільверстоун. Ця трійця боролася з Доктором Фрізом Арнольда Шварценеггера і Отруйним плющем Уми Турман.

Трилогія Темного лицаря Крістофера Нолана

Із закінченням першої антології Бетмена також настав кінець сосків в костюмі Летючої Миші. Основою сюжету для п’ятого фільму була боротьба Бетмена з Страхопудалом, якого не хотіли екранізувати протягом майже десятиліття, перш ніж Крістофер Нолан не отримав можливість знімати нового Бетмена і не привів франшизу до небувалих раніше висот.

Бетмен: Початок (2005)

Бэтмен: Начало (2005)

У це важко повірити, враховуючи те, як більшість франшиз про супергероїв знімаються сьогодні, але нам треба було аж п’ять фільмів, щоб побачити повну історію походження Бетмена на великому екрані. Цей фільм розповідає про Брюса Вейна Крістіана Бейла, починаючи з убивства його батьків і закінчуючи подорожжю по світу, де він вчиться битися і вербується в Лігу Тіней Анрі Дюкардом Ліама Нісона.

Коли він нарешті повертається додому, він повинен битися з Страхопудалом (Кілліан Мерфі), який використовує токсини змінюючі свідомість, щоб викликати жахливі галюцинації.

Темний лицар (2008)

Темный рыцарь (2008)

Цей фільм можна назвати еталонним для всіх фільмів про супергероїв. Ми побачили як Бетмен стикається з його найнебезпечнішим ворогом, Джокером, якого грає покійний Хіт Леджер. Джокер взявши під свій контроль світ організованої злочинності Готема, виношує підступну змову і спотворює окружного прокурора міста Харві Дента, намагаючись змусити Бетмена порушити його єдине правило: відмова вбивати будь-якого зі своїх ворогів.

Темний лицар: Відродження легенди (2012)

Темный рыцарь: Возрождение легенды (2012)

Трилогія Темного Лицаря підходить до свого завершення з прибуттям Бейна (Тома Харді) в місто Готем.

Брюс Уейн став відлюдником після того, як переконав комісара Гордона (Гері Олдман) звинуватити його в буянні Харві Дента, і в результаті Бетмена не бачили вже вісім років. Брюс щовечора спостерігав дії злочинців Готема, а візит до лікаря показав, що його тіло почало руйнуватися. Через це він був абсолютно не готовий зустрітися з Бейном, колишнім членом Ліги Тіней, який приїхав в Готем, щоб завершити план Рас-Аль-Гула по руйнуванню міста.

Бетмен у розширеному Кінематографічному Всесвіті DC

Коли вийшов Ноланівський «Темний лицар», ще одна маловідома компанія, про яку, ймовірно, тоді ніхто ще не знав, Марвел, почала знімати власні супергеройський фільми. Таким чином, для DC, мають величезну кількість персонажів, мало сенс створити свій ширштй Кінематографічнтй Всесвіт з прив’язкою до Бетмена.

Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості (2016)

Бэтмен в расширенной Кинематографической Вселенной DC

«Бетмен проти Супермена» продовжує історію, через 18 місяців, розказану в «Людина зі сталі» 2013 року. Бен Аффлек зіграв Брюса Уейна, який боровся з поганими хлопцями протягом 20 років і бачить в Супермені (Генрі Кавілл) головну загрозу людству. Тим часом Лекс Лютор (Джессі Айзенберг) будує свої власні плани на Супермена, включаючи отримання кріптоніта і доступ до тіла генерала Зода.

Бетмен дізнається про запас кріптоніта в Лекскорп і краде його, що дозволяє йому створити кріптонітовий костюм для перемоги над Суперменом.

Загін самогубців (2016)

Отряд самоубийц (2016)

«Загін самогубців» розповідає про групу в’язнів злочинців з всесвіту DC, таких як Дедшот (Вілл Сміт) і Харлі Квінн (Марго Роббі), яким пропонують скорочення терміну в обмін на виконання вкрай небезпечної місії, в якій вони навряд чи виживуть. У фільмі Бетмена Бена Аффлека згадують в декількох сценах, коли він готувався до створення Ліги справедливості.

Ліга справедливості (2017)

Лига справедливости (2017)

Минуло два роки після смерті Супермена, і людство все ще не оговталося від його загибелі. Бетмен Бена Аффлека і Чудо-жінка Галь Гадот почали процес формування команди, яка може допомогти захистити людство від загроз, з якими вони ніколи не зможуть впоратися самостійно.

Проте, вони незабаром виявляють, що не можуть зрівнятися з істотою, відомим як Степовий Вовк, який планує використовувати пристрої, відомі як Материнські Ящики, для терраформирования Землі в нежилу планету, таку як його рідний світ.

Джокер (2019)

Джокер (2019)

Джокер – історія походження найбільшого лиходія Бетмена. Фільм розповідає нам про Артура Флека, якого грає Хоакін Фенікс, нездорову людину, яка сподівається стати коміком. У підсумку ми побачимо, як він перетворюється на божевільного, відомого як Джокер. Фільм також показує нам смерть батьків Брюса Уейна.

Важко помістити «Джокера» в цю хронологію з кількох причин. Історія походження цього персонажа створена ще в 1981 році, коли сценарист і режисер Тодд Філліпс писав сценарій, він хотів, щоб це був окремий фільм, який не має нічого спільного з розширеним всесвітуом DC. Однак, після того як «Джокер» був номінований на 11 нагород Кіно Академії, а Warner Bros, компанія, яка володіє правами на Бетмена, оголосила про черговн перезавантаження Бетмена з Робертом Паттінсоном в ролі Бетмена, ми не будемо здивовані, якщо цей Джокер ще з’явиться в Кіновсленной DC.

Хронологічний порядок всіх серіалів про Бетмена

Тут немає «правильного порядку», оскільки всі серіали не пов’язані один з одним і не є хронологічними. Так що ми рекомендуємо дивитися їх в порядку їх випуску. Ви можете подивитися їх до або після фільмів. Це не буде мати великого значення, хоча, можливо, подивіться серіал про Бетмен 1943 року перед «Бетмен: фільм», 1966.

Бетмен (1943)

Бэтмен (1943)

Це найперший серіал про про Бетмена за участю Льюїса Уїлсона. Це серіал з 15 серій від Columbia Pictures, прем’єра якого відбулася в кінотеатрах, і тепер її можна подивитися навіть на YouTube.

Бетмен і Робін (1949)

Бэтмен и Робин (1949)

Слідом вийшов ще один серіал від Columbia Pictures: Бетмен (Роберт Лоурі) і Робін (Джонні Дункан) повстають проти Чарівника. Цей серіал також ппоказивалі в кінотеатрах, іноді його ще називають «Нові пригоди Бетмена» і «Робін хлопчик-диво».

Бетмен (з 1966 по 1969)

Бэтмен (с 1966 по 1969)

Це перша поява Адама Уеста в ролі Хрестоносця в плащі, ще до виходу фільму в 1966 році. Він грав роль Бетмена протягом трьох сезонів на ABC, роблячи його більш комедійним персонажем, особливо в порівнянні з сучасними версіями Темного лицаря.

Готем (2014-2019)

Готэм (2014–2019)

Прем’єра «Готема» відбулася в 2014 році на каналі Fox. У ньому нам показали життя молодого комісара Гордона (Беном Маккензі), з моменту початку його кар’єри після вбивства батьків Брюса Уейна. Також ми спостерігаємо за молодим Брюсом Уейном (Девід Мазуз), який намагається пережити смерть своїх батьків під час виховання його Альфредом (Шон Пертві). Серіал також знайомить з багатьма лиходіями, які в майбутньому стануть проблемами для Бетмена.

Титани (з 2018 року по теперішній час)

Титаны (с 2018 года по настоящее время)

«Титани» виходять в ефір на CW і розповідають про історію Діка Грейсона, також відомого як Робін. Однак він кинув Бетмена і став главою групи героїв, відомих як Титани. Основна сюжетна лінія в серіалі заснована на минулому житті Діка в ролі Робіна і його відносинах з Брюсом Уейном, зіграним в «Титані» Іен Гленом.

Пенніуорт (з 2019 по теперішній час)

Пенниуорт (с 2019 по настоящее время)

Якщо ви коли-небудь замислювалися про те, як Альфред виховував Брюса Уейна, канал Epix випустили для вас серіал «Пенніуорт». Він розповідає нам про життя дворецького, ще задовго до того як він ним став. Перед нами молодий чоловік, який тільки що почав працювати в SAS і намагається відкрити охоронну компанію в 1960 році.

Серіал швидше шпигунський трилер, ніж фільм про супергероїв, з Альфредом у виконанні Джека Беннона, метою якого є група, яка прагне захопити контроль над Лондоном. На щастя, він отримав допомогу від Американської групи, якою керують батьки Бетмена.

Мультиплікаційні фільми і серіали про Бетмена

Список мультфільмів про Бетмена варіюється за якістю і значущістю.

Лего Фильм: Бэтмен (2017)

Найвпливовішим з них є «Бетмен: Мультсеріал» 1992 року, який подарував нам культовий сміх Джокера Марка Хемміла і створив персонажа Харлі Квінн, а також породив цілу серію побічних супергероїв. Також є багато мультфільмів, які є прямою адаптацією коміксів. Найбільш успішним у фінансовому плані мультфільмом про Бетмена можна вважати «Лего Фільм: Бетмен», який вийшов в 2017 році.

Короткий перелік фільмів з Бетменом в хронологічному порядку

Фільм Адама Веста

 • Бетмен (фільм, 1966)

Антологія фільмів про Бетмена від Warner Brothers

 • Бетмен (1989)
 • Бетмен повертається (1992)
 • Бетмен назавжди (1995)
 • Бетмен і Робін (1997)

Трилогія Крістофера Нолана Темний лицар

 • Бетмен: Початок (2005)
 • Темний лицар (2008)
 • Темний лицар: Відродження легенди (2012)

Бетмен в Кінематографічному Всесвіті DC

 • Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості (2016)
 • Загін самогубців (2016)
 • Ліга справедливості (2017)
 • Джокер (2019)

Серіали про Бетмена в хронологічному порядку

 • Бетмен (1943)
 • Бетмен і Робін (1949)
 • Бетмен (з 1966 по 1969)
 • Готем (2014-2019)
 • Титани (з 2018 року по теперішній час)
 • Пенніуорт (з 2019 по теперішній час)

Мультфільми про Бетмена в хронологічному порядку

 • Бетмен: Мультсеріал (1992)
 • Бетмен: Під червоним ковпаком (2010)
 • Бетмен. Рік перший (2011)
 • Бетмен: Повернення Темного лицаря (2012)
 • Бетмен: Убивчий жарт (2016)
 • Лего Фільм: Бетмен (2017)
09/02/2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *