Кто был первым врагом Бэтмена

Протягом восьми десятиліть Бетмен прикрашав сторінки коміксів та боровся з найнебезпечнішими злочинцями Готема, але тільки один з них був найпершим.

Найвідоміший детектив в світі був би ніким, якби не легендарні вороги з якими він зіткнувся на вулицях Готем-сіті. Але з чого все почалося? Хто був першим лиходієм, який зрівнявся з розумом та силами Бетмена? Подорожі та довголіття супергероїв часто супроводжуються або закінчуються з появою сильних ворогів. Підтвердженням цього служить один з найперших персонажів DC Comics, який мав безліч імен. На самому початку його називали Людина-кажан, потім він отримав псевдоніми Хрестоносець в плащі, Темний Лицар та ряд інших, але тепер він відомий всім під ім’ям Бетмен.

Найпершим, що приходить на розум, що перший заклятий ворог Бетмена це Клоун-принц злочинного світу, він же Джокер, але це не так. Фактично, читачі познайомляться з Джокером тільки через рік після першої появи Бетмена в коміксі «Detective Comics # 27» в 1939 році. Отже, хто ж був першим лиходієм Бетмена?

Хронологічно, першим ворогом якого зустрів Бетмен став Альфред Страйкер в оповіданні «The Case of the Chemical Syndicate» в коміксі «Detective Comics # 27». Страйкер хотів роздобути повне право власності на бізнес з виробництва хімікатів, який він ділив з трьома партнерами, заради чого і вбив їх. Історія закінчується тим, що Бетмен так сильно вдарив Страйкера, що той проломив перила на заводі та впав в чан з кислотою. Це було ще до того, як лінчеватель в масці став дотримуватися єдиного правила: не вбивати.

Когда появился первый враг Бэтмена

Однак, першим з головних ворогів Бетмена, а також першим, хто як й сам Темний лицар надів на себе маску, став доктор Смерть, геніальний божевільний учений, який з’явився двома випусками пізніше в «Detective Comics # 29». Озброєний смертоносним екстрактом пилку власного винаходу, він хотів відібрати всіх гроші у багатіїв Готема. Хоча те, як саме доктор Смерть збирався виконати свій план залишилося таємницею, перш ніж приступити до справи він хотів зловити й вбити Бетмена. Хоч він й зазнав невдачі, але повернувся в наступному випуску «Detective Comics # 30», ставши першим лиходієм який переслідує Бетмена. Доктор Смерть знову з’явиться в «Batman: Zero Year» в 2013 році як злий вчений Карл Хелферн, що зробить його набагато більш небезпечним супротивником для Бетмена.

З іншого боку, уважний читач коміксів може заперечити, що справжнім першим лиходієм Бетмена став чоловік, який натиснув на курок розділивши життя Брюса Уейна на до й після, а саме Джо Чіллі, який з’явився в спогадах в «Detective Comics # 33». Ця історія розповідає передісторію Бетмена та називає Джо Чілла людиною, який застрелив Томаса та Марту Уейн на очах Брюса в дитинстві. По суті, Джо Чіллі став головною причиною розвитку саги про Бетмена, людиною яка створила темряву всередині Брюса Уейна, з якої через п’ятнадцять років з’явиться Летюча миша.

От і все. Першим злочинцем, з яким Бетмен зіткнувся в якості лінчевателя, був Альфред Страйкер, першим лиходієм був доктор Смерть, але нічого з цього не сталося б без Джо Чілла, який і створив Бетмена. Якого з цих персонажів вважати першим справжнім супротивником Бетмена вирішувати читачеві, але одне можна сказати напевно, жоден з них не став останнім.

21/12/2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *