чем похожи Киновселенная Марвел и Киновселенная DC

«Ліга Справедливості» Зака Снайдера додала багато нових елементів до Кіновсесвіту DC, але Marvel Studios вже давно представили аналогічні концепції в Кінематографічному Всесвіті Марвел.

Після довгих років очікування, «Ліга Справедливості» Зака ​​Снайдера відновила початкове бачення режисера фільму про те як повинні розвиватися події в Кіновсесвіті DC, але Кіновсесвіт Марвел вже перевершив її по різним елементам, які були б новинкою, якби фільм Снайдера був випущений в 2017 році. Кульмінацією Снайдер Кат є битва Ліги Справедливості проти Степового Вовка і Дарксайда, ймовірно, залишивши епічний квест супергероїв зі звільнення Людини зі сталі від Рівняння Анти-Життя уяві глядача. Хоча це і не остаточний фінал, фільм в деякому роді завершує Кіновсесвіт DC.

План Зака ​​Снайдера з 5 фільмів ніколи не припускав розширення Кіновсесвіту DC такою нескінченною розповіддю, якою славиться Кіновсесвіт Марвел. Проте, версія Снайдера дійсно додала багато нових важливих елементів, які не були включені в версію «Ліги справедливості» Уідона, таких як Марсіанський Мисливець на людей, Дарксайд і апокаліптичне майбутнє «Лицаря Жаху», де Бетмен об’єднався з Джокером і Детстроуком. «Ліга справедливості 2» і «Ліга справедливості 3» розширили б історію до нових горизонтів з появою Зеленого Ліхтаря і сином Супермена Брюсом Кентом, який став новим Бетменом. Проте, трилогія «Ліги справедливості» завжди мала бути більш компактною, ніж сага Нескінченності, яка зараз налічує 23 фільми.

Деякі зі змін, які Зак Снайдер додав в «Лігу Справедливості», є новими ідеями в рамках Кіновсесвіту DC і викликали б фурор в 2017 році, але зараз вони можуть здатися менш цікавими, оскільки з’явилися в 2021 році. Величезний Кінематографічний Всесвіт, створений Marvel Studios, і її занурення в телевізійний формат за допомогою Disney + дозволили додати безліч нових ідей, які Кіновсесвіт DC тільки почав вивчати в версії Снайдера. Хоча це не робить «Лігу Справедливості» менш оригінальною, це все ж допомагає Marvel зберегти перевагу над DC, коли справа доходить до розгорнутих оповідань.

Скрулли видавали себе за людей задовго до Марсіанського Мисливця на людей

Скруллы выдавали себя за людей задолго до Марсианского Охотника на людей

Одним з героїв, які отримали найбільшу користь від виходу «Ліга Справедливості» Зака ​​Снайдера, є Марсіанський Мисливець. Спочатку Зак Снайдер мав намір показати, що генерал Суонвік, якого Генрі Леннікс грав з часів «Людини зі сталі», весь цей час був героєм Дж’онн Дж’онзз. Це повинно було статися в майбутньому продовженні «Ліги Справедливості», а не в першому фільмі Кіновсесвіту DC, але, з огляду на вкрай малоймовірну можливість продовження, режисер вирішив представити члена «Ліги Справедливості» в драматичній сцені, в якій Марсіанський Мисливець на людей перетворився в образ Марти .

Якщо говорити про Кінематографічний Всесвіт Марвел, то глядачам представили Скруллів, зелених інопланетян що змінюють форму, які також встали на сторону героїв в «Капітан Марвел» 2019 року. Подібно Марсіанському Мисливецю на людей, Скрулли, такі як Талос, вважають за краще ховатися під особистістю інших, видаючи себе за важливих чинів, таких як Нік Ф’юрі і урядовці, щоб таємно допомагати людству.

Танос знищив Всесвіт до Дарксайда

Танос уничтожил Вселенную до Дарксайда

Зак Снайдер з самого початку хотів представити Дарксайда в «Лізі справедливості». Однак версія Уідона зосередилася на Степовому Вовкові і показала його як амбітного Апоколіптіанця, який очолив перше вторгнення на Землю, де він бився з атлантами, амазонками та олімпійськими богами. Версія Снайдера надала цю роль дарксайду, як і передбачалося спочатку, оскільки він є лиходієм, який хоче підпорядкувати Всесвіт своїй владі. З іншого боку, Танос вперше з’явився в КВМ ще в «Месники» 2012 року, і тільки в «Месники: Війна нескінченності» 2018 року успішно виконав свій план зі знищення половини всього живого у Всесвіті.

Коли Танос переміг, а Месники розділилися, «Месники: Завершення» 2019 року зібрав всіх Могутніх Героїв Землі і знову зустрівся з Божевільним Титаном, щоб повернути тих, кого він вирвав з життя, навіть при тому, що це стало кінцем для деяких з найсильніших захисників землі, таких як Залізна Людина і Чорна Вдова, які повинні були пожертвувати собою. Згідно з планом Зака ​​Снайдера для Кіновсесвіту DC, Дарксайд досяг би своєї мети і поставив Всесвіт на коліна, по шляху вбиваючи могутніх героїв, таких як Бетмен, Аквамен і Диво-жінка. У Дарксайда ніколи не було можливості проявити себе як грізний лиходій Кіновсесвіту DC, але його обіцянку атакувати Землю «старим способом» нагадує обіцянку Таноса «зробити все самому».

Месники використали подорожі в часі щоб врятувати світ

Мстители использовали путешествия во времени чтобы спасти мир

Як прямий наслідок перемоги Таноса, Месники перегрупувалися і використали подорожі в часі щоб вкрасти всі шість Каменів Нескінченності з різних часових ліній. Завдяки колективним зусиллям найвидатніших умів Кіновсесвіту Марвел і Скотта Ленга, які використали технології Хенка Піма, Месникам вдалося остаточно перемогти Таноса. У «Лізі справедливості» Снайдера Флешу вдалося вперше побігти назад в часі, але тільки для того, щоб змінити смерть Кіборга і Супермена всього за кілька хвилин до цього.

Ця сцена налаштовує глядачів на майбутню подорож Флеша в часі, щоб попередити Брюса Уейна про смерть Лоїс Лейн і злу трансформацію Супермена, як це видно у фільмі «Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості». Судячи з усього, Баррі Аллену доведеться побудувати Космічну бігову доріжку після подій «Ліги Справедливості» щоб досягти цього, а подорож у часі стане ключем до порятунку Всесвіту. Використання Флешем подорожі в часі в версії Снайдера також нагадує трюк Таноса з каменем часу в «Месники: Війна нескінченності», який він використав щоб воскресити Віжена і вирвати Камінь розуму з його чола.

Віжен перетворився на злого до Супермена

Вижен превратился в злого до Супермена

І Віжн, і Супермен – втілення ідеалістичних героїв, які зазвичай з найменшою вірогідністю стануть злими в своїх Всесвітах. Проте, обидва вони стали злими під впливом зовнішньої сили. У «ВандаВіжн» з’ясовується, що тіло Віжена було розібрано «М.Е.Ч.ем» а потім знову зібрано як розумна, але бездушна зброя, якою можна легко управляти. У «Лізі справедливості» Снайдера майбутнє «Лицаря Жаху» показує, що Супермен піддався Рівнянню Анти-Життя Дарксайда після смерті Лоїс Лейн, що робить його вірним пішаком Дарксайда.

Відсутність у Віжена реальної свідомості відбивається в його повністю білому вигляді, в той час як воскресіння Супермена символізується його культовим чорним костюмом Супермена, який відображає його перетворення в злого. Також в Кіновсесвіті Марвел Стів Роджерс носив більш темну версію свого культового синьо-червоного костюма в «Месники: Війна нескінченності», коли він повернувся з тіні в своєму обличчі «Кочівника», що можна описати як воскресіння Капітана Америки.

«ВандаВіжн» вийшла в унікальному співвідношення сторін екрану до «Ліги Справедливості» Зака Снайдера

ВандаВижн вышла в уникальном соотношение сторон экрана до Лиги Справедливости Зака ​​Снайдера

Технічні деталі «ВандаВіжн» сприяли його новаторській розповіді, оскільки кожна епоха сіткому, яку Ванда Максимофф використовувала в якості фону для своєї фальшивої реальності, адаптувалася до технічних аспектів популярних реальних шоу. Наприклад епізод, який стався в 1950-х роках, мав співвідношення сторін 4:3 і був знятий перед аудиторією, в той час як епізод, який стався в кінці серпня, мав більш сучасний вигляд з іншим монтажем.

Співвідношення сторін 1.37:1 в «Лізі справедливості» Зака Снайдера відрізняється від звичайного широкоекранного виду більшості фільмів. Поряд з темною палітрою кольорів і 4-годинним хронометражем це співвідношення сторін є частиною особливої естетики фільму Зака Снайдера, проекту, який не орієнтований на створення додаткових частин в триваючій серії фільмів, подібно Кінематографічному Всесвіту Марвел.

24/03/2021

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *