Кто такой Марсианский Охотник

У «Лізі справедливості» Зака Снайдера з’явилася велика епізодична роль для персонажа з коміксів DC, Марсіанського Мисливця на людей, і ми вирішили з’ясувати, хто цей таємничий персонаж.

Після того, як Снайдер припинив роботу над фільмом через розбіжності зі студією і через сімейну трагедію, «Ліга справедливості» піддалася ударам критиків і малим касовим зборам в 2017 році, після повної переробки режисером «Месників» Джоссом Уідоном. Після масштабної фан-кампанії в соціальних мережах, HBO Max дали згоду на те, щоб Снайдер закінчив роботу над своєю версією фільму.

Ця нова версія нарешті вийшла, і в ній є несподіване камео для персонажа DC який змінює будь-який вигляд, зовнішню оболонку якого глядачі бачили пару раз раніше. Генерал Суонвік (Гаррі Леннікс) виявився Марсіанським Мисливцем за людьми, доброзичливим інопланетянином, який таємно живе серед людства. Про цю появу давно ходили чутки, так як Снайдер раніше публікував розкадровки, в яких Леннікс перетворювався в цього персонажа.

Але хто такий Марсіанський Мисливець і чому він такий важливий для Ліги Справедливості? Щоб зрозуміти це, ми повинні озирнутися на багату історію коміксів DC, починаючи з Срібного століття.

Поява Марсіанського Мисливця на людей в коміксах DC

Истоки Марсианского Охотника на людей в комиксах DC

Історія Марсіанського Мисливця на людей (Martian Manhunter) сходить до Срібного століття коміксів 1950-х років. Вчений на ім’я доктор Саул Ердель використав експериментальний промінь телепортації, який доставив Марсіанського Мисливця на людей на Землю. Шок від зустрічі з інопланетянином закінчується тим, що Ерделя вбивають, а Марсіанський Мисливець застряє на Землі. Перевертень, який зазвичай приймає особистість Джона Джонса, вибрав це ім’я за схожість з його марсіанським ім’ям, Дж’онн Дж’оннз, і став детективом з містечка під назвою Мідлтаун.

Дж’онн найбільш відомий як один із засновників Ліги справедливості. Він з’явився в найпершій історії Ліги справедливості разом з Зеленим Ліхтарем, Флешем, Акваменом і Диво-жінкою, щоб битися з інопланетянином Старро. Дж’онн залишиється в Лізі справедливості протягом переважної більшості її змін, адаптуючись до життя серед людства навіть в Залі Справедливості або в штаб-квартирі орбітального супутника Ліги справедливості.

Сили Марсіанського Мисливця на людей в коміксах DC

Способности Марсианского Охотника на людей в комиксах DC

Марсіанський Мисливець – один з наймогутніших персонажів коміксів DC. Він може літати і володіє суперсилою і витривалістю, як Супермен. Він також може використовувати тепловий і рентгенівський зір, як Людина зі сталі. Крім того, він може перетворюватися практично в кого завгодно. У нього також є здатність перетворюватися як в невидиме, так і в нематеріальне – кулі проходять крізь нього, за умови, якщо вони просто не відскакують від нього. Дж’онн також є телепатом і може рухати об’єкти завдяки телекінетичним здібностям.

Як і у більшості героїв Срібного століття коміксів DC, у Марсіанського Мисливця є слабкість – він одночасно ослаблений вогнем і боїться його. Його слабкість досить поширена в нашому світі, але для такого настільки сильного персонажа як Дж’онн Дж’оннз, може знадобитися відносно легкий стримуючий фактор, якщо він коли-небудь стане лиходієм.

Гаррі Леннікс грає марсіанського Мисливця на людей в «Лізі справедливості» Зака Снайдера

Гарри Ленникс играет Марсианского Охотника на людей в Лиге справедливости

Як уже згадувалося, глядачі вже були знайомі з Марсіанським мисливцем за людьми, навіть якщо вони цього не знали. Гаррі Леннікс дебютував у фільмі «Людина зі сталі» 2013 року в ролі генерала Суонвіка, хорошу людину, який зі зрозумілих причин побоювався Супермена, коли він став відомий громадськості.

Суонвік ще раз з’явився в 2016 році в «Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості», нещодавно призначений міністром оборони США, він намагається зорієнтуватися у складній схемі, яку Лекс Лютор створює щоб перемогти Супермена. Той факт, що Суонвік весь час був Марсіанським мисливцем на людей надає персонажу абсолютно новий рівень.

Минуле Марсіанського Мисливця на людей: чому він переховувався під особистістю генерала Суонвіка

почему марсианский охотник скрывается

Минулі подвиги Марсіанського Мисливця на людей в Кіновсесвіті DC насправді не дуже ретельно досліджені в Лізі Справедливості, оскільки персонаж з’являється тільки в двох сценах. Само собою зрозуміло, що у нього було те ж походження, що і в коміксах, але замість того, щоб стати детективом і допомагати людям, він приєднався до збройних сил з тим же наміром. Високе військове звання було б набагато кращим способом відстеження загроз з боку інопланетян, ніж, скажімо, робота в спортивному бюро Daily Planet.

Роль Марсіанського Мисливця в «Лізі справедливості» Снайдера

Роль Марсианского Охотника в Лиге справедливости Снайдера

У «Лізі справедливості» Зака Снайдера у Марсіанського Мисливця є дві важливі сцени. Дія першої відбувається майже на початку фільмі, коли Марта Кент приїжджає в Метрополіс щоб відвідати Лоїс Лейн, яка все ще сумує і знаходиться в ізоляції після смерті Супермена. Марта розділяє горе Лоїс, але благає Лоїс повернутися до Daily Planet і продовжити жити далі. Вийшовши з квартири, з’ясовується, що Марта насправді була Суонвіком, який говорить, що світові потрібна Лоїс Лейн так само, як їй потрібен Супермен.

Друга сцена відбувається в самому кінці фільму. Переживши ще одне бачення майбутнього «Лицаря Жаху» ( «Batman vs. Superman: Knightmare»), Брюс Уейн прокидається в своєму шикарному будинку біля озера і бачить Марсіанського Мисливця, ширяючого в повітрі за його вікном. Герої обмінюються вітаннями, і Дж’онн пояснює хто він такий, і що він захищає Землю від загроз, сподіваючись зробити це за допомогою Ліги справедливості. Це дивний, кілька обнадійливий спосіб закінчити фільм, але він відразу ж змушує світ Кіновсесвіту DC здаватися більшим і складнішим.

Роль марсіанського Мисливця в 2 і 3 частинах «Ліги справедливості» Зака Снайдера

У сиквелах «Ліги справедливості» Снайдера було б бачення Бетмена майбутнього «Лицаря Жаху» ( «Batman vs. Superman: Knightmare»), які стали б реальністю після того, як дарксайд вбиває Лоїс Лейн, а Супермен піддається Рівнянню Анти-Життя. Дарксайд і його послідовники знищили б Землю, що призвело б Бетмена до боротьби проти сил Апоколіпса. Сюжет подорожі в часі розвернувся б, коли Бетмен і Флеш спробували врятувати Лоїс і змінити часову шкалу. Хоча він не фігурує в баченні майбутнього «Лицаря Жаху» Бетмена, склад включав Бетмена, Детстроука, Кіборга, Меру, Флеша і Джокера, але Суонвік міг би працювати або безпосередньо з Бетменом, або в будь-якій іншій формі, щоб дати відсіч Дарксайду.

Стає ясно, що для Марсіанського Мисливця на людей були заплановані більші діяння, ніж натякали в «Лізі справедливості». Його додавання – це вхід в більший масштаб для Кіновсесвіту DC, якого, звичайно, зараз може і не статися. Але навіть якщо Зак Снайдер більше не буде займатися світом супергероїв DC, це повинно бути тільки початком кінематографічного життя Дж’онна Дж’оннза, основоположного персонажа DC.

21/03/2021

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *