Кристофер Нолан заявил что происхождение Бэтмена никогда не раскрывалось полностью

Розповідаючи про нововведення, які він привніс у франшизу про Бетмена за допомогою Трилогії Темного лицаря, Крістофер Нолан також згадав, що походження Хрестоносця в плащі ніколи не висвітлювалося в фільмах до «Бетмен: Початок». Нолан зняв свій фільм, коли однойменний герой переживав важкий період в кінематографі. Фільм Тіма Бертона 1989 року «Бетмен», хоч технічно й не є першою екранізацією «Темного лицаря», зазвичай вважається першим, в якому серйозно ставляться до персонажа. Однак після його другої появи у франшизі, «Повернення Бетмена» 1992 року, Бертон відмовився від роботи над можливим третім фільмом. Джоел Шумахер замінив його та зняв два фільми: «Бетмен назавжди» та «Бетмен й Робін». «Назавжди» викликав неоднозначну реакцію, а деякі вважають, що «Бетмен й Робін» став один з найгірших фільмів про супергероїв коли-небудь створених. Як наслідок, будь-які можливі нові фільми про Бетмена були скасовані студією.

У 2003 році Нолан з’явився на порозі студії з бажанням розповісти історію походження Бетмена. У той час як в «Бетмен» та «Бетмен назавжди» 1989 були моменти, які коротко показали початок персонажа, адже жоден фільм не присвятив цю історію тому, як Брюс Уейн прийшов до того щоб надіти плащ й капюшон. А після надмірного фарсу та казковості в «Бетмен й Робін» Нолан також хотів повернути Бетмена до реальності. Здебільшого це сталося завдяки тому, що він провів межу між дитячою травмою Брюса Уейна та його рішенням одягтися як гігантська летюча миша. Інстинкти Нолана його не підвели, й«Бетмен: Початок» до сих пір вважається канонічною історією походження супергероя та є відправною точкою для багатьох фільмів, які вийшли пізніше.

Під час промо-туру книги Тома Шора «The Nolan Variations» режисер розповів про те, що походження Бетмена ніколи не було повністю розказано. Нолан стверджував, що рішення використовувати фільм в якості історії походження дало команді велику творчу свободу. За винятком жменьки канонічних фактів (наприклад, коли його батьків убили на його очах в дитинстві), не існувало канонічної історії походження Бетмена.

Це був вдалий час для того, щоб розповісти історію, яку я давно хотів зобразити. Історія походження Бетмена ніколи не розглядалася в фільмах, як це написано в коміксах. Нам не потрібно було нічого конкретного або точного. В історії кіно був пробіл. Поява Супермена дуже точно було показана завдяки Крістоферу Ріву та Річарду Доннеру. Але про Бетмена ніколи нічого не розповідалося.

Как появился Бэтмен

Рішення зосередитися не тільки на походження Бетмена, але й на Брюсі Вейні як персонажі, також було досить незвичайним для того часу. Чотири попередні фільми про Бетмена були зосереджені більше на історії появи відповідних лиходій кожного фільму.

Крім того, що це перша історія походження Бетмена, «Початок» також є першим бойовиком про Брюса Вейна. Ні в одному з фільмів Бертона або Шумахера ніколи не було особливого інтересу до вивчення Уейна як особистості (в «Поверненні Бетмена» він став навіть другорядним персонажем), що посилювало відчуття того, що Нолан відкрив абсолютно нові горизонти.

Творча свобода, яку Нолан та його команда отримали в «Бетмен: Початок», створила продукт, якого ніхто ніколи раніше не бачив. Хоча його продовження, «Темний лицар», часто затьмарює його, є багато вагомих аргументів на користь того, що «Початок» є найкращим фільмом. А завдяки тому, що дія фільму відбувалося в період, який раніше ніколи не розглядався в кінематографі, дозволило творчій групі встановити новий стандарт для фільмів про супергероїв.

21/11/2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *