биография Харли Квинн

Іноді лиходій занадто гарний, щоб залишатися лиходієм. Комікси наповнені персонажами, які починають свою вигадане життя як погані хлопці. Але коли їх популярність стає занадто велика, щоб вони залишалися антагоністами в чужій тіні, вони або стают так званими «антигероями», які йдуть по лезу між добром і злом або вони просто змінюють сторону. Харлі Квінн з DC – прекрасний цьому приклад.

За останні два з половиною десятиліття популярність Харлі Квінн унеможливила перебування чарівної маніячки у вузьких рамках її задумки. Вона ніколи не призначалася для того, щоб бути чимось більшим, ніж помічниця Джокер в мультфільмі. Але з моменту її появи вона перетворилася в одного з найважливіших персонажів в DC Comics, а Warner Bros. показали її нам на великих екранах, в мультфільмах і в коміксах. Тому, якщо ви нічого не знаєте про неймовірну Харлі і хочете дізнатися більше про її дивному і унікальному шляху, читайте похмуру історію Харлі Квінн.

Дебют Харлі Квінн в мультфільмі

Дебют Харли Квинн в мультфильме

Харлі Квінн одна з не багатьох видатних персонажів коміксів, що не були адаптовані зі сторінок на екрани, а навпаки. Персонаж вперше з’явився в «Прихильність Джокера», 22 епізоді «Бетмен: анімаційні серії» 1992 року. І протягом усього епізоду вона регулярно з’являлася як поплічниця, одержима Джокером, який явно не відповідав взаємністю на її почуття.

Пол Діні, автор «Бетмен: анімаційні серії», після серіалу продовжив створювати і інші картини пов’язані з Бетменом, але повернути Харлі Квінн вдалося тільки його подрузі Арлін Соркін, з якою вони разом вчилися, завдяки мильній опері «Дні нашого життя». Соркін одяглася як блазень в одному з епізодів серіалу. Побачене настільки надихнуло Діні, що він не тільки повернув збочену подругу Джокера, але і найняв Соркін озвучувати її.

Соркін продовжувала грати Квінн в численних проектах протягом наступних десятиліть, остання її робота – рольова онлайн-гра DC Universe Online. Вона розповіла журналу Starlog, що бачить в Квінн людини, яка «хоче бути хорошою дівчинкою, але набагато більше їй подобається бути поганою».

Як Харлі стала частиною канону DC Comics

Как Харли стала частью канона DC Comics

Через сім років, після її телевізійного дебюту, Харлі Квінн офіційно увійшла у всесвіт DC Comics в 1999 році в коміксі «Batman: Harley Quinn # 1». Звичайно, Квінн з’являлася в коміксах і раніше, написаних до 1999 року. Найбільш відомим з яких був 64-сторінковий випуск 1994 року «Пригоди Бетмена: Шалене кохання», в якому розповідалося про походження Харлі як колишнього доктора Джокера в «Лікарні Аркхем», яка стає одержимою своїм пацієнтом-вбивцею. Але всі ті комікси були пов’язані зі світом мультсеріалів, і не були частиною всесвіту коміксів DC.

Перша канонічна поява Харлі в DC Comics відбулася в коміксі 1999 року «No Man’s Land», в якому уряд США покинув Готем-сіті після того, як місто було майже зруйновано потужним землетрусом. Як і її колега в «Шаленому Коханні», ця Харлі також була доктором Джокера, яка закохана в нього до нестями. Вона допомагає йому втекти з Лікарні Аркхем, але коли її ловлять Джокер відразу ж зраджує і кидає її. За сюжетом «No Man’s Land» Квінн звільняється, знаходить свій блазнівський одяг в покинутому магазині костюмів і шукає свого «пудді». Не дивлячись на зраду Харлі продовжує залишатися на боці Джокера. Вона бореться спочатку з Пінгвіном і його головорізами замість нього, а потім з Бетменом один на один, щоб Джокер зміг втекти. За все це Джокер нагороджує її тим, що обманним шляхом змушує Квінн увійти в ракету, яка врізається в Бетмена. Харлі виживає, а Отруйний Плющ знаходить її і доглядає за нею.

Як Харлі Квінн стала самостійним персонажем

Как Харли Квинн стала самостоятельным персонажем

Перший, але не останній, сольний комікс про Харлі Квінна вийшов в кінці 2000 року. У першому випуску Харлі все ще знаходиться під чарами Джокера, незважаючи на жорстоке поводження з нею. Зрештою, відносини Квінн і Джокера неймовірно заплутані. Але врешті-решт, завдяки підтримці Отруйного Плюща, Харлі вдається побачити справжнє ставлення Джокера до неї, що дає їй сил повстати проти нього і його поплічників. Їх «примирення» закінчуються тим, що Харлі жбурляє Принца-Клоуна злочинного світу в неонову вивіску.

Серіая коміксів про Харлі закінчилася з випуском «Harley Quinn # 38″ 2004 року, історією, яка залишила свою героїню з похмурою і непередбачуваною долею. Адже авторське право на персонажа перейшло від Карла Кеселя до А.Я. Лібермана ще в «Harley Quinn # 26» 2003 року, і тоді історія Харлі стала здобувати похмурий поворот. Останнє, що ми знаємо про Харлі, так це те, що вона вирішує, що належить своєму «дому». А передостання сторінка коміксу показує нам Харлі під проливним дощем, яка стукати в двері Лікарні Аркхем. На останній сторінці нам показали як лице Квінн розпливається в усмішці, коли її ведуть до її камері.

Відродження Харлі Квінн

Возрождение Харли Квинн

У 2009 році у Харлі Квінн з’явилися друзі. У тому ж році відбувся дебют коміксу «Gotham City Sirens # 1», в якому Харлі об’єдналася з іншими жінками-антигероями – Жінкою-кішкою і Отрутним плющем. Їх історія починається з того, як Плющ рятує Жінку-кішку від суперлиходія Костолома, і запрошує Селіну в свій новий будинок – квартиру Загадника, якого Плющ привела в кататонічний стан за допомогою своїх здібностей контролю над розумом. А потім з’являється Харлі, яка заявляє, що переїжджає до них.

Очевидно, що навіть зараз, після багатьох років насильства і замаху на життя Харлі, вона все ще одержима Джокером. При переїзді до Плюща Харлі наполягає на тому, щоб її називали «Міс Дж.», І кожні кілька годин схвильовано цікавиться, чи телефонував Джокер. Коли дівчатам набридли ці питання, вони об’єднують зусилля і залишають квартиру Загадника щоб розібратися з Джокером.

Комікс «Gotham City Sirens» тривав лише 26 випусків і був закритий у 2011 році. Але він був важливим кроком в еволюції Харлі Квінн, так як вона вперше з’явилася в командному коміксі з іншими жінками-героями, подібне об’єднання ми побачимо тільки аж в 2020 році в «Хижі птахи: Приголомшлива історія Харлі Квінн».

Харлі повертається в Аркхем

Харли возвращается в Аркхэм

У серпні 2009 року, як шанувальники коміксів DC, так і геймери, отримали можливість побувати у всесвіті DC завдяки грі «Batman: Arkham Asylum». У ній гравець бере на себе роль Бетмена, який після доставки Джокера в Лікарню виявляє себе учасником втечі, спланованої Принцом-Клоуном, метою якого було звільнення канонічних лиходіїв Готема, Отруйного плюща, Вбивці Крока і Опудала.

Що стосується Харлі, вона досить часто з’являється в епізодах гри, але не дивлячись на те, що вона є основним помічником Джокера в лікарні, вона єдиний противник Бетмена, з яким гравці так і не зіткнулися в грі. Після відправки загонів головорізів слідом за героєм, Бетмен легко здолав Харлі в одному з роликів. Але що, мабуть, найважливіше в ролі Харлі Квінн в грі, так це те, що вона вперше з’являється у всесвіті DC без класичного блазнівського костюма. Замість цього вона одягнена в сексуальний костюм медсестри з двома хвостиками, які стануть основною фішкою Харлі Квінн.

Харлі стає основним членом Загону Самогубців

Харли становится основным членом Отряда Самоубийц

Хочете вірте, хочете ні, але Харлі Квінн не з’являлася в перших трьох випусках «Загону самогубців». Проте, після приєднання, вона стала їх невід’ємною частиною і важко уявити, що був час, коли команда самогубців існувала без неї.

У 2011 році в коміксі «Suicide Squad», який представив Харлі команді, запустили перезавантаження всього Всесвіту DC, «The New 52», після чого зовнішній вигляд Харлі Квінн складався з синьо-червоних хвостиків і більш відкритого костюма. Адам Гласс, автор і продюсер телесеріалу «Надприродне», написав велику частину перших 19 випусків нового коміксу, об’єднавши Харлі з Загіном Самогубців, персонажами Дедшот і Капітаном Бумерангом, а також з Королем Акул і Дьябло.

Після того, як серія «The New 52» закінчилася 30-м випуском, вийшло ще два комікси «Загону самогубців», основними персонажем яких була Харлі. Зрештою, якщо у вас є божевільна дівчина-клоун, яка бье людей своїм молотком, чому б не показати її?

«The New 52» створили нову яскраву і цікаву Харлі

The New 52 создал новую яркую и забавную Харли

Через три роки після дебюту «The New 52» у Харлі знову з’явився свій власний сольний комікс. На цей раз історія Харлі була написана тими, хто створив її такою якою ми знаємо і любимо її зараз, командою Аманди Коннер і Джиммі Пальміотті. Але як же їм вдалося це зробити? Найімовірніше завдяки тому, що нова серія коміксів стала набагато веселіше, в порівнянні з попередньою дуже похмурою історією. Комікс починається з того, що Харлі отримує у спадок старий будинок на Коні-Айленді від одного зі своїх пацієнтів. Потім до неї приєднуються веселі другорядні персонажі, такі як екс-шпигун, пенсіонер-кіборг Сі Боргман і мертвий бобер Берні, який постійно розмовляє з Харлі, незважаючи на його смерть. Додатково до всього, вона приєднується до команди ролерів-дербі і іноді запускає найманих вбивць з катапульти з даху свого нового будинку.

Але Харлі Квінн Коннера і Пальміотті не завжди така весела. Серія коміксів також показала нам серйозний розкол між Харлі і Джокером. Коли Харлі вривається в Лікарню Аркхем, щоб звільнити свого нового хлопця в «Harley Quinn # 25» 2016 року, Джокер думає, що він зможе переконати її звільнити його, але замість цього вона б’є його до напівсмерті в його камері. Приставляючи пістолет до голови а потім відвертаючись, Харлі каже: «Я нарешті розумію, чому Бетмен ніколи не вбивав тебе … Це дало б тобі саме те, чого ти хочеш».

Спільна історія Харлі і Айві

Совместная история Харли и Айви

Довгий час ходили чутки, що Харлі Квінн і її колега з Готем-сіті, антигерой Отруйний Плющ, були не просто друзями. На це нам роками натякали в коміксами, мультфільмах і навіть у відеоіграх, але пройшло багато часу, перш ніж з’явилося якесь офіційне підтвердження. Улюблені фанатами автори коміксів про Харлі, Джиммі Пальміотті і Аманда Коннер, потверділи відносини між Харлі і Айві в 2015 році. А в 2017 році в «Harley Quinn # 25», коміксі, який спільно написали Коннер і Пальміотті, фанати нарешті побачили як ці двоє цілуються.

На жаль, несподівана смерть Айві в міні-коміксі «Герої в кризі» в 2018-19 році, стало причиною того, що Харлі впавши у відчай знову повернулася на шлях лиходійки і війни з Бетменом. На щастя, це не кінець Айві … ну, технічно. До кінця коміксу з’ясувалося, що Айві підготувалася до своєї смерті, створивши рослинний клон самої себе. І в результаті Харлі і нова Айві об’єднаються в міні-коміксі «Harley Quinn і Poison Ivy» в 2019-20.

Харлі Квінн підкорює великі екрани

Харли Квинн покоряет большие экраны

У 2016 році Харлі Квінн нарешті з’явилася на великих екранах, озброївшись бейсбольною битою і надівши відвертий наряд в « Загоні Самогубців» Девіда Айера. Роль психічно неврівноваженої Квінн зіграла зірка Марго Роббі, яка викликала захоплення у критиків і глядачів її грою у фільмі Мартіна Скорсезе «Вовк з Уолл-стріт».
Звичайно не секрет, що фільм не був фаворитом критиків і не отримав такої виручки, яку хотіли бачити Warner Bros. Але навіть критики, яким не сподобався фільм, відзначали що Роббі зіграла ідеально. Деякі навіть писали, що Марго Роббі, не дивлячись на середньостатистичний сюжет фільму, змушувала дивитися фільм з «широко розкритими очима».

Харлі Квінн: герой в кризі

Харли Квинн: герой в кризисе

У міні-коміксі «Герої в кризі» 2018-19 року, Харлі була не тільки героєм, а й однією з підозрюваних. І так, далі буде безліч СПОЙЛЕРІВ до цього коміксу, так що читайте на свій страх і ризик.

У першому випуску ми дізнаємося, що більше дюжини супергероїв були вбиті в Святилищі, місці для супергероїв, які потребують емоційного відновлення. Більшість жертв становили маловідомі персонажі, але були й такі як Отруйний плющ, Зелена Стріла і Арсенал. Харлі Квінн і Бустер Голд стали єдиними хто вижив, і схоже на те, що один з них повинен бути вбивцею. В кінці випуску ми дізнаємося, що смерті були випадковістю, а герої були спіймані після того, як Уоллі Уест не впорався зі своїми емоціями під час нервового зриву.

Але до того як про це дізнаються, Харлі, розбита горем через втрату Отруйного плюща, повертається до своєї злочинної діяльності. Вона ненадовго надягає свій костюм блазня і, будучи загнаною в кут, чудесним чином тікає від непереможного тріо: Бетмена, Супермена і Чудо-жінки. В кінці «Героїв в кризі» ми дізнаємося, що Айві насправді підготувалася до своєї смерті, створивши рослинний клон самої себе. За новою Айві і Харлі ми зможемо спостерігати в міні-коміксі «Harley Quinn і Poison Ivy» в 2019-20 році.

DC Black Label пропонують по-новому поглянути на Харлі

DC Black Label предлагают по-новому взглянуть на Харли

На початку 2018 року DC Comics оголосила про запуск свого нового видавництва Black Label. DC Black Label дали можливість розповісти окремі історії персонажів з коміксів які не впливатимуть на сюжетну лінію Всесвіту DC. І, як ви вже здогадалися, Харлі Квінн відразу ж стала зіркою двох міні-коміксів «Харлін» і «Джокер/Харлі: кримінальна розсудливість».

«Джокер/Харлі: кримінальна розсудливість», автор Камі Гарсія і художники Міко Суаян і Майк Мейхью, переосмислює походження Харлі. Замість того, щоб почати свою історію в коміксах в якості лікаря Джокера в «Лікарні Аркхем», Харлі працює в поліції Готема і допомагає вистежити вбивцю. А «Харлін» Степана Шейіча розповідає нам історію більш знайомого доктора Арлін Квінзель з Лікарні Аркхема, але Шейч похмуріше висвітлює історію перетворення доктора в одну з найвідоміших злочинниць і одержимою Джокером Харлі Квінн.

Власний мультсеріал для Харлі Квінн

Собственный мультсериал для Харли Квинн

Якщо ви подумали, що з кількома версіями Харлі Квінн з коміксів, «Загону Самогубців» і «Хижих Птахів», DC припинять вводити Харлі в поп-культуру, ви будете помилятися. В кінці 2019 року вийшов новий мультиплікаційний серіал «Харлі Квінн», який вперше показали на потоковому сервісі DC Universe.

«Харлі Квінн» розповідає про спробу Харлі вибити собі репутацію і місце в рядах суперзлодіїв після того, як вона нарешті кинула Джокера. Серіал, в основному, забавна і весела пародія на міфи Готем-сіті, і команда, яку формує Харлі, є відображенням цього.

Наприклад, Глиноликий, який показаний більше як драматичний гік, ніж поганий хлопець і витрачає більше часу на придумування мотивів людей, яких він маскує, ніж на вчинення злочинів. У мультсеріалі присутній також Король Акул, який ображається на те, що його вважають вбивцею, навіть коли він відкушує голови охоронцям, і вважає, що це звичайна випадковість. Кращий друг Харлі, Отруйний плющ, теж є в мультфільмі, вона підтримує її з самого початку, щоб забути Джокера.

Харлі очолить Хижих Пташок

Харли возглавит Хищных Птиц

У лютому 2020 року у фанатів нарешті з’явиться можливість побачити, як Марго Роббі виконує роль Харлі в «Хижі птахи: Приголомшлива історія Харлі Квінн».

Фільм розповідає про події після невдалого розставання між Харлі і Джокером, і, як і в мультсеріалі DC Universe «Harley Quinn», наша героїня намагається знайти свій власний шлях у кримінальному світі. До неї приєдналися кілька дівчат-героїнь з Всесвіту DC, Джерні Смоллетт-Белл в ролі Чорної Канарки, Мері Елізабет Уінстед, в ролі Мисливиці, Розі Перес в ролі колишнього поліцейського Готема Рене Монтойя та Елла Джей Баско в ролі Кассандри Кейн.

Харлі Квінн повернеться в Загін Самогубців

Харли Квинн вернется в Отряд Самоубийц

Коли було оголошено, що Джеймс Ганн буде писати сценарій і знімати новий «Загін самогубців», продовження або переізагрузку, стали поширюватися чутки про те, хто буде або не зможе знову грати свою роль у фільмі. У лютому 2019 було оголошено, що Харлі Квінн і раніше буде грати Марго Роббі. Вихід фільму запланований на 2021 рік. Поки ми не можемо розповісти вам багато про роль Харлі у фільмі, але з огляду на той факт, що фільм знімає режисер «Вартових Галактики», продовження буде епічним.

13/02/2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *