Чем Лига справедливости Снайдера отличается от фильма 2107 года

Протягом багатьох років ходили чутки про фільм Снайдера і про те, наскільки іншою може бути «Ліга справедливості» Зака Снайдера. Версія Снайдера транслюється на HBO Max та інших платформах по всьому світу, так що тепер, коли вона вийшла, ми нарешті можемо побачити, наскільки вона відрізняється від версії 2017 року Джосса Уідона.

«Snyder Cut» є виключно оригінальним баченням Зака Снайдера про Лігу справедливості до того, як він покинув проект, і Warner Bros. і Джосс Уідон переписали й перезняли фільм, щоб радикально змінити сюжет і атмосферу, і це набагато більше, ніж просто зміна кольору та деякі видалені сцени. Нам показали практично зовсім інший фільм поза основним сюжетом задуманим Снайдером.

Завдяки постійним вимогам фанатів показати версію фільму Снайдера, HBO Max дали нам можливість і виділили Снайдеру 70 мільйонів доларів, щоб закінчити монтаж відповідно до його початковим баченням, і до сих пір реакція аудиторії та більшості критиків відгукуються про фільм тільки в позитивному ключі, при цьому багато глядачів висловили шок з приводу того, наскільки насправді відрізняється «Snyder Cut» від версії 2017 року.

Через величезну різницю і 4-годинний хронометраж, недоцільно перераховувати всі незначні зміни або доповнення сцен, тому в цій статті будуть розглянуті основні відмінності по атмосфері, музиці, відновлених персонажах і змінених сюжетних ліній.

«Ліга справедливості» Зака Снайдера вийшла в співвідношенні сторін 4:3

Лига справедливости Зака ​​Снайдера вышла в соотношении сторон 4:3

Одним з найбільш очевидних змін версії Снайдера є відновлення вихідного співвідношення сторін 1.33:1. Під час зйомок першої версії Снайдер хотів використати типове співвідношення IMAX для всього фільму, на відміну від «Бетмена проти Супермена: На зорі справедливості», де воно використовувалося тільки в декількох сценах. Додатковий вертикальний простір дозволяє Снайдеру і оператору Фабіану Вагнеру кадрувати кадри таким чином, щоб одні й ті ж зображення не могли бути повністю зняті на широкоформатному екрані, тому багато зйомок Уідона виглядали погано оформленими і занадто стиснутими. Естетика Снайдера любить людську фігуру і героїчні пози, а перехід від широкого екрану до квадратному дозволяє одній фігурі домінувати над більшою частиною кадру, не будучи занадто сильно обрізаним.

Зак Снайдер використовує більш м’яку і контрастну колірну гамму

Зак Снайдер использует более мягкую и контрастную цветовую гамму

Зак Снайдер добре відомий своєю візуальною естетикою з моменту виходу фільму «300 спартанців». Його візуальний вибір – один з найбільш поляризуючих аспектів його підходу до кіновиробництва, а також більш похмура, природна і висококонтрастна картинка в «Людина зі сталі» і «Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості». Багато хто відзначив, що це була одна з найбільших змін у версії фільму Джосс Уідон.

Версія яка вийшла в 2017 році не тільки висвітлювала кожен кадр, але й збільшувала насиченість колірної гами, що додавало всьому фільму майже лососевий відтінок. Все було більш помаранчевим і рожевим, особливо відтінки шкіри, і весь третій акт був залитий червоно-оранжевим світлом, який в кінцевому підсумку також розмив більшу частину контрасту, роблячи візуальні ефекти набагато менш помітними.

Снайдер, звичайно ж, повернувся до свого улюбленого візуального стилю в Snyder Cut, хоча слід зазначити, що через персонажів і історію передається багато візуального розмаїття, що робить його набагато яскравіше ніж «Бетмена проти Супермена», і можливо навіть більше, ніж «Людина зі сталі». Звичайно, третьому акту також повертається його темний, висококонтрасний силь, і це один з найбільш хвалебних аспектів фільму.

Композитор Junkie XL повернувся, щоб замінити Денні Ельфмана

Композитор Junkie XL вернулся чтобы заменить Дэнни Эльфмана

Том Холкенборг (Junkie XL) працював з Хансом Ціммером над фільмом «Людина зі сталі» і «Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості» і повинен був стати єдиним композитором в «Лізі справедливості» до того, як Снайдер пішов у відставку і був найнятий Денні Ельфман, а Холкенборга усунули.

Хоча більша частина його партитури вже була завершена, Холкенборг провів 8 місяців підготовки в 2020 році, щоб скласти абсолютно нову партитуру, яку він назвав своєю «Горою Еверест», оскільки це найдовша партитура з коли-небудь випущених. Хоча більш химерний стиль Ельфмана і саундтрек до фільму «Бетмен ’89» є культовими, вони абсолютно не вписувалися в оригінальну атмосферу фільму. 4-годинний саундтрек Junkie XL, проте, містить всі басові барабани і пихатість, очікувані від масштабного проекту Снайдера, але також включає культову тему Супермена Ганса Ціммера з «Людина зі сталі».

«Ліга справедливості» Зака Снайдера в два рази довше версії Уідона

Лига справедливости Зака ​​Снайдера в два раза длиннее версии Уидона

У той час як «Ліга справедливості» Уідона тривала всього дві години, «Ліга справедливості» Снайдера триває цілих 4 години. Снайдер свого часу отримав жорсткий 2-годинний ліміт від Warner Bros., який став частиною серйозної боротьби з його редагуванням фільму перед його відходом. Імовірно, до Уідону пред’являлися ті самі вимоги, оскільки його версія триває рівно дві години.

Якби фільм Снайдера вийшов в кінотеатри в 2017 році, навряд чи він тривав би чотири години. Важко уявити, щоб студія погодилася на більш ніж 3 години, і навіть це було б нелегко, але через фанатську кампанію «Release the Snyder Cut» і випуску на потоковому сервісі HBO Max у Снайдера з’явилося набагато більше свободи дій. Оскільки тільки приблизно в половині версії Уідона використовувалися кадри Снайдера (хоча і обрізані і візуально змінені), «Ліга справедливості» Зака ​​Снайдера має близько 3 години нового відзнятого матеріалу, який був вирізаний в 2017 році.

У фільмі Снайдера 6 глав і епілог

Сколько глав в Лиге Справедливости Зака ​​Снайдера

«Ліга справедливості» Зака Снайдера ділить свій 4-годинний хронометраж на 6 різних глав і епілог, всі вони відзначені переходом на чорний екран і своєю назвою, перш ніж показати глядачеві наступну главу. Кожна глава має чітку тему і сюжет, а самі глави відмінно справляються з поділом 4-годинного фільму на щось набагато більш компактние, чого більшість і очікували. Оскільки «Ліга Справедливості» 2017 роки тривала всього 2 години і були втрачені багато сюжетних ліній, згадані в заголовках глав, вони були виключені з тієї версії.

«Ліга Справедливості» Зака Снайдера отримала рейтинг R (17+) за насильство і нецензурну лексику

Лига Справедливости Зака ​​Снайдера получила рейтинг R(17+)

Зак Снайдер має репутацію жорстокого режисера з рейтингом R (17+) в більшості своїх фільмів, і це повною мірою демонструється в «Лізі Справедливості» Снайдера. У той час як «Людина зі сталі» мав PG-13 (13+), режисерська версія Снайдера «Бетмен проти Супермена» вважається кращою версією і також містить рейтинг R (17+). Фільм включає в себе безліч сцен в стилі «300 спартанців», доповнених бризками крові в CGI.

Дизайн Степового Вовка був повернутий до первісного вигляду в версії Снайдера

Дизайн Степного Волка был возвращен к первоначальному виду в версии Снайдера

Одним з найбільших критичних зауважень з приводу «Ліги Справедливості» 2017 року було Степовий Вовк. Мало того, що його передісторія і мотивація були скорочені в фінальному варіанті, а його голос був досить нешкідливим, але найбільше збурень викликав його дизайн і візуальні ефекти. Спочатку Степовий Вовк був показаний в кінці режисерської версії «Бетмен проти Супермена», але в «Лізі справедливості» Уідона змінили його дизайн, щоб він був більш схожий на людину.

«Ліга Справедливості» Снайдера, безумовно, змінює це найкращим чином, глядачам показали страшного інопланетного Степового Вовка з його гострими обладунками. Обладунки постійно змінювали своє обличчя і ставали більш-менш гострими, показуючи мінливий настрій Степового вовка. Його голос також більш модулюваний, що зробило його більш жорстоким, перетворивши на справжнього грізного противника.

В «Лиге Справедливости» Зака ​​Снайдера добавлено несколько новый персонажей DC

Произойдет ли вторжение Дарксайда

Оригінальний фільм Снайдера був настільки радикально переписаний і перезнятий Джоссом Уідоном, що ряд персонажів не потрапив у фінальну версію фільму, і багато хто з них – персонажі з коміксів DC, які зіграли важливу роль. «Ліга Справедливості» Зака Снайдера, на додаток до кількох персонажів, які були додані в 2020 році, включає в себе:

У версії Снайдера дуги персонажів були перероблені і відновлені

Новая команда Бэтмена в Рыцаре Ужаса

Оскільки фільм Снайдера триває 4 години, у нього набагато більше можливостей для розвитку персонажів, і це одне з найбільших поліпшень фільму. Сцена знайомства Флеша з Айріс Уест – відмінна відправна точка для його персонажа, поїздка Аквамена на аванпост атлантів розкриває більше його передісторії і мотивації, зв’язок Диво-жінки з амазонками (і відділення від них) стає основним напрямком її арки, а спроба Бетмена спокутувати провину після смерті Супермена в «Бетмен проти Супермена» стає центральною для його персонажа.

Найбільше від розширення дуг виграв Кіборг і Сайлас Стоун. Кіборг був проголошений серцем фільму ще до виходу «Ліги справедливості» в 2017 році. Кожна сцена з кіборгів, за винятком сцени на даху поліцейської дільниці, була перезнята Уідоном, тому Кіборг отримав кардинально змінену історію, ставши емоційним ядром фільму.

Снайдер зробив кілька коротких дозйомок в 2020 році

Снайдер сделал несколько коротких пересъемок в 2020 году

Щоб завершити кілька елементів, які Снайдер не знімав в основний час зйомок, він повернув деяких акторів для коротких дозйомок в жовтні 2020 року. Додаткові кадри склали всього 4-5 хвилин відзнятого матеріалу і додали сцену в епілозі майбутнього «Лицаря жаху» з Бетменом, Кіборгом, Флешем, Мерою, Детстроуком і Джокером, коли вони сталкнулся зі злим Суперменом.

Снайдер також зняв коротку сцену для Гаррі Леннікса, щоб показати його перетворення в Марсіанського Мисливця, а також додав його до розмови з Брюсом Уейном після того, як він прокидається після сцени майбутнього «Лицаря жаху».

Снайдер вирізав перероблені кадри Супермена з фільмів «Людина зі сталі» і «Бетмен проти Супермена»

Снайдер вырезал переделанные кадры Супермена

У версії Снайдера є пара доданих сцен з Суперменом, в яких повторно використовуються кадри з фільмів «Людина зі сталі» і «Бетмен проти Супермена». Це всього лише невеликі моменти, і більшість глядачів, ймовірно, не помітять їх. Наприклад, під час «Лицаря жаху», коли Супермен стоїть на колінах і тримає мертве тіло Лоїс Лейн, Дарксайд кладе руку йому на плече після того, як Супермен вбиває Зода в «Людині зі сталі».

Другий кадр використаний в кінці «Лицаря жаху», і він скопійований з «Бетмен проти Супермена», коли Супермен падає в будинок в Наіромі, де він рятує Лоїс Лейн від воєначальника. Обидва кадри помітні тільки тим, хто досить знайомий з оригінальними матеріалами щоб їх дізнатися, але через обмеження пандемії в 2020 році і щільний графік Генрі Кавілла на зйомках «Відьмака» він не зміг приєднатися до додаткових зйомок Снайдера.

Видалення вусів Генрі Кавілла не увійшло в «Лігу справедливості» Зака Снайдера

Удаление усов Генри Кавилла не вошло в Лигу справедливости ​​Снайдера

Говорячи про Генрі Кавілла і проблеми з графіком нових зйомок, коли Джосс Уідон робив їх у 2017 році, Генрі Кавілл знімався в «Місія неможлива: Фолаут» і не міг збрити вуса, які він відростив, щоб зіграти Августа Уокера. В результаті їм довелося графічно видаляти вуса Генрі Кавілла для «Ліги справедливості», і результати були не настільки видатними, що призвело до багаторічних інтернет-мемів про дивне лице Генрі Кавілла.

У Кавілла не було вусів під час основних зйомок Снайдера, тому чисто виголене обличчя Генрі Кавілла присутне у всіх його сценах в «Лізі справедливості» Зака Снайдера без використання графіки.

Російської сім’ї немає в «Лізі справедливості» Зака Снайдера

Российской семьи нет в Лиге справедливости Зака ​​Снайдера

У спробі додати більше трагічних моментів фільму замість того, щоб зосередитися виключно на героях, Джосс Уідон додав додаткові сцени за участю російської родини в їхньому будинку поруч з ядерним реактором, де Степовий Вовк побудував свою базу. Сім’я ніколи не прописувалась в сценарії, і в версії Уідона вона здавалася награною і відволікаючою, а у версії Снайдера вона повністю відсутня.

У фільмі Снайдера відновлена вступна сцена Флеша з Айріс Уест

В фильме Снайдера восстановлена ​​вступительная сцена Флэша с Айрис Уэст

У «Лізі справедливості» 2017 року вирізана велика частина передісторії для нових персонажів, і однією з жертв була вступна сцена Флеша, де він намагається влаштуватися на роботу, коли рятує Айріс Уест від автомобільної аварії. Сцена показує глядачам який Флеш насправді, його характер, особистість і набір суперсил. Це також один з найбільш зворушливих і гумористичних моментів у фільмі, тому дивно, що Уідон видалив його, оскільки це саме те, що його попросили додати Warner Bros.

У Лізі Справедливості Зака Снайдера багато кадрів Атлантиди

В Лиге Справедливости Зака ​​Снайдера много кадров Атлантиды

Аквамен відправляється на аванпост атлантів в «Лізі справедливості» 2017, але Снайдер пропонує ще більше взаємодії з підводним містом, включаючи сцени з Вулко, що розкривають передісторію і мотивацію Аквамена. Ця сцена також пояснює звідки взялися обладунки і тризуб Аквамена, оскільки в «Лізі справедливості» Уідона вони просто з’являються без будь-яких пояснень. Також додали сцену, де Степовий Вовк витягує солдат Атлантиди на землю щоб допитати їх про місцезнаходження Материнського куба.

Глава зі спробою завоювання Землі набагато довше, а Дарксайд замінив Степового вовка

Глава с попыткой завоевания Земли намного длиннее

Сцена зі спробою завоювання Землі повторює той же загальний сюжет, що і в «Лізі справедливості» 2017 року, але головна відмінність полягає в тому, що в ній Дарксайд замість Степового Вовка. Додатково до всього, вона трохи довше і краще відредагована, в ній трохи більше Зелених ліхтарів і набагато більш епічна битва (хоча і коротка) між Дарксайдом і Аресом, богом війни. Крім того, в цій версії ясно, що перемога альянсу жителів Атлантиди, амазонок і людей (з набагато більш різноманітними племенами людей, ніж раніше) набагато більш явна, що значно змінило наше сприйняття того, як Дарксайд може ставитися до загрози Землі, і чому Материнські Куби так довго не діяли.

Супермен надів чорний костюм після воскресіння

Супермен надел черный костюм после воскрешения

Зак Снайдер завжди хотів, щоб Супермен надів чорний костюм після того, як Ліга повернула його з мертвих, як це було в коміксах. На жаль, Warner Bros. не дозволили цього, тому замість цього Снайдер працював зі своєю командою над створенням і зйомкою костюма Супермена таким чином, щоб його було набагато легше перетворити в чорний і сріблястий на пост-продакшені, якби він міг змінити думку WB. Очевидно, що цього не сталося в 2017 році, але в своїй версії Снайдер домігся бажаного.

Вступна сцена Снайдера розповідає про смерть Супермена

Вступительная сцена Снайдера рассказывает о смерти Супермена

Точно так же, як «Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості» досліджував кульмінацію Людини зі сталі з нової точки зору, «Ліга справедливості» Зака Снайдера починається зі смерті Супермена в «Бетмен проти Супермена», показуючи реакцію Бетмена і Диво-жінки на його жертву, що і надихає Брюса на створення Ліги Справедливості.

Це було вирізано в «Лізі справедливості» 2017 на користь відео з мобільного телефону, на якому двоє дітей беруть інтерв’ю у Супермена. Хоча подібна сцена і може існувати в одній з версій фільмів про Супермена, але в рамках «Ліги справедливості» це повна невідповідність атмосфері іншої частини фільму.

У фільмі Снайдера у більшості персонажів різні кінцівки і сценарії для майбутніх сіквелів

Соберется ли Лига справедливости снова

У «Лізі справедливості» Уідона велика частина матеріалів з версії Снайдера була вирізана або змінена, оскільки Кіновсесвіт DC рухався в іншому напрямку, але у всіх персонажів є свої оригінальні кінцівки, що в більшості своїй могли стати початком для давно скасованих сольних фільмів.

Показали, що Бетмен зібрав банду злочинців і зв’язав їх перед своїм Бет-танком. Важливою деталлю цього кадру є те, що злочинці зв’язані, в той час як він став відомий тим, що таврує, серйозно травмує або вбиває злочинців в свєму вступі в «Бетмен проти Супермена». Є ще одна сцена, де Лекс Лютор говорить Детстроуку, що Брюс Уейн – це Бетмен, що могло дати дуже добрий початок сольному фільму Аффлека.

Чудо-жінка тримає стрілу Артеміди і дивиться на океан, маючи на увазі, що вона шукає спосіб повернутися до амазонок на Феміскірі, можливо, створивши іншу версію «Диво-жінки 2». Але з огляду на те, що «Диво-жінка: 1984» була приквелом, ця історія ще не закрита.

Баррі Аллен розповідає батькові про свою роботу в криміналістичній лабораторії, створивши сиквел, в якому Кіборг допомагає йому очистити ім’я батька. У той час як нова версія фільму «Флеш» може розповісти про Баррі, які намагаються виправдати свого батька, Кіборг був видалений з фільму через конфлікт Рея Фішера з главою DC Films Уолтером Хамадом.

Остання сцена з Акваменом створена для його сольного фільму, де він говорить Вулко, що їде додому щоб побачитися з батьком. Хоча сама сцена досить зрозуміла, Снайдер вніс деякі незначні суперечності в цілісність Аквамена.

Кінцівка з Кіборгом показує, що він збирає магнітофон з заключним повідомленням Сайласа Стоуна, яка передбачає, що його технологічні можливості розширюються, і загальний заклик Сайласа в цьому повідомленні полягає в тому, щоб Кіборг прийняв свої сили як герой і зміг допомогти нужденним в ньому. З’ясувалося, що остаточний план з Кіборгом полягав в тому, щоб він став майже таким же могутнім як Доктор Манхеттен, так що це безперечно крок в цьому напрямку.

Кінцівка з Суперменом показує, що він знову перетворюється в Кларка Кента і виконує класичний розрив сорочки, точно так же як і в версії 2017 року, тільки тепер він одягнений в чорно-сріблястий костюм Супермена.

Райан Чой також отримує свою власну фінальну сцену, коли стає главою лабораторії. Пізніше Снайдер розповідав, що він представляв WB фільм про Атома з китайським акторським складом.

Фінальна битва в версії Снайдера кардинально відрізняється

Финальная битва в версии Снайдера кардинально отличается

У той час як основний посил у порятунку світу від руйнування за допомогою Материнських кубів такий самий, битва в третьому акті в «Лізі справедливості» Зака Снайдера зовсім інша. Відсутність червоного відтінку всюди – очевидна серйозна відмінність, але вона також довше, жорсткіше і вимагає набагато більшої командної роботи між членами Ліги, включаючи грандіозний розбіг Флеша.

Флеш був в основному відсторонений від битви в версії Уідона, оскільки він повинен був врятувати мирних жителів, але в Снайдерівській версії він набирає швидкість щоб дати Кіборгу заряд і допомогти перемістити його в Материнські Куби щоб зупинити їх єдність. Флеш зазнає невдачі, і єдність завершується успіхом, тому йому доводиться бігти настільки швидко, щоб повернутися в часі і врятувати Лігу.

Крім того, замість того, щоб парадемони врятували пораненого Степового Вовка, як у версії 2017 року, відкривається портал Boom Tube, показуючи, що Дарксайд, ДеСаад і Бабуся Гуднесс бачать події, що відбуваються крізь нього, саме в той момент коли Диво-жінка відрубує голову Степовому вовкові, яка котиться під ноги Дарксайду. Потім Дарксайд говорить ДеСааду підготувати Армаду до вторгнення на Землю. Без Материнських Кубів їм доведеться завоювати планету по-старому.

22/03/2021

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *